Türkiye'nin Finans Beyi Kobi Beyleri'nin Yanında

Nasıl İşlem Yapabilirim?

Türkiye Finans'da bir cari hesabım yok. Ne yapmalıyım?

Size en yakın Türkiye Finans şubesine giderek bir cari hesap açtırmanız ve internet üzerinden alım satım yapabilmeniz için internet şifresi almanız gerekecektir.

Cari hesabınız açıldıktan sonra aynı zamanda bir yatırım hesabı açtırmanız gerekecektir.

Söz konusu hesaplar genel müdürlük yetkilisi tarafından onaylandıktan sonra internet şubesinden işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Türkiye Finans'da açılmış bir cari hesabım var ama yatırım hesabım yok. Ne yapmalıyım?

Size en yakın Türkiye Finans şubesine giderek cari hesabınıza ilaveten birde yatırım hesabı açtırmanız gerekmektedir.

Türkiye Finans internet şubesini kullanmıyorsanız aynı zamanda internet erişimli hizmetler aktivasyon şifresi almanız gerekecektir.

Yatırım hesabınız açıldıktan sonra işlem yapabilmeniz için genel müdürlük birimi tarafından onaylanması gerekmektedir.

Bizim Menkul Değerler nezdinde açılmış yatırım hesabım mevcut ama Türkiye Finans'da cari hesabım yok. Ne yapmalıyım?

Bu durumda Türkiye Finans şubesine giderek bir cari hesap açtırmanız ve internet erişimli hizmetler aktivasyon şifresi almanız gerekecektir.

İşlem yapmaya başlayabilmeniz için işlemlerin genel müdürlük yetkilisi tarafından onaylanması gerekecektir.

Ne zaman işlem yapmaya başlayabilirim?

Şubeye başvurmanızın arkasından bir gün içerisinde işlemleriniz tamamlanacak ve alım satım yapmaya başlayabileceksiniz.

Hesap Açmak için şubeye hangi evraklarla gitmeliyim?
  • Nüfus Kağıdı/h2
  • Vergi Numarası
  • Mernis (T.C.Kimlik) Numarası
Şubede hangi evrakları imzalamalıyım?
  • Cari Hesabınız yoksa "Bankacılık İşlemleri Sözleşmesi"
  • Yatırım Hesabınız yoksa "Sermaye Piyasası Araçlarına Alım Satım ile Saklanmasına İlişkin Çerçeve Sözleşme"
  • Serbest Nakit Hesap Talimatı
  • Risk Bildirim Formu

Hisse Senedi Alımı

Alım emri vermek istediğinizde; öncelikle Bankamızdaki cari hesabınızdan, Bizim Menkul Değerler'deki yatırım hesabınıza para transfer etmeniz gerekmektedir. Söz konusu transfer için hisse senedi alış satış işlemleri modülü altındaki "para transferi" linki kullanılmalıdır. Hisse Senedi alış ekranın üst kısmında sizin hisse senedi alımında kullanabileceğiniz bakiye bilgisi yer almaktadır. Gün içi gerçekleşen ve/veya bekleyen alım işlemlerinizde bu bakiye azalacak, gerçekleşecek satış emirleriniz ise söz konusu bakiyeyi artıracaktır. Alımda limitli fiyat verecekseniz (almak istediğiniz fiyatı sisteme belirtecekseniz), işleminiz girdiğiniz fiyat üzerinden gerçekleşecektir. Hisse senedi alış fiyatı sizin belirttiğiniz fiyata gelmediği takdirde emrinizin seans geçerlilik süresine göre seans sonunda iptal edilecektir. Aktif emir verecekseniz (hisse senedi alımı için fiyat belirtmeyecekseniz), emriniz borsaya ulaştığında hisse senedinin aktif fiyatı neyse işlem o fiyattan gerçekleşecektir.

Seans satırında 1. seans ve günlük olarak iki alan bulunur. Eğer emrin geçerlilik süresinin ikinci seansta devam etmesini istiyorsanız günlük kutucuğunun seçili olması gerekir. 1. seans kutucuğunu seçerseniz emriniz 1. seans sonrasında sistemden silinecektir.

Hisse senedi alım ekranında, hisse senedi kodunun yanında, hisse senedinin İMKB' deki son işlem fiyatı görülmektedir. Bu fiyat, işlemlerinizde referans teşkil etmesi amacı ile görüntülenmektedir. Piyasa fiyatlı işlemlerinizin, hızlı fiyat hareketleri ve ekranda görüntülenen fiyatın alım ya da satım fiyatı olabileceğinden hareketle, ekranda gördüğünüz fiyattan gerçekleştirilme garantisi yoktur. Hisseyi eğer piyasada oluşan hemen alabileceğiniz fiyattan almak isterseniz fiyat kısmından aktif seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir.

Limitli hisse senedi alım emirlerinizde, emir iyileştirmek istediğiniz meblağ ile bunun komisyon ve bsmv'sini hesaplayarak yatırım hesabınıza o kadar TL aktarmanız gerekmektedir. Yatırım hesabı bakiyeniz yeterli değil ise, alım emirlerinizde, emir iyileştirme yapamazsınız. Öncelikle yatırım hesabınızı müsait hale getirmelisiniz.

Emrinizi İnternet Şubemizden gönderdiğinizde " Emriniz…..tarih ve ….nolu referansla sisteme kayıt edilmiştir. " mesajını aldığınızda emir Borsa’ya ulaşmış demektir. Bu mesajı alamazsanız emin olmak için emir izleme sayfasından emrinizi kontrol ediniz. Kesin işlem teyitleri birinci seans için saat 13:30'da, ikinci seans için saat 17:30 da verilmektedir. Seans içinde verilen teyitler kesin sonuçlar değildir. Alım-satım emirlerinin sonuçlarını takip etme sorumluluğu size ait olup, emirlerin durumuna dair internet üzerinden yapılan bildirim geçerli olacaktır.

İnternet Şubemizde yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle, internet üzerinden emir gönderilemediği durumlarda Bizim Menkul Değerler azami çabayı göstererek emirleri telefon üzerinden alacaktır. Burada yaşanacak gecikmelerden Bizim Menkul Değerler'in sorumluluğu olmayacaktır.

Hisse Senedi Satımı

Hisse senedi satım emirlerinizde, portföyünüzde bulunandan daha fazla hisse senedi satışı yapamazsınız. Hisse senedi satım ekranında, portföyünüzdeki hisse senedi miktarının lot olan kısmını görebilir ve satışını girebilirsiniz. Gün içersinde alım emri verdiğiniz ve gerçekleşen işlemleriniz karşılığında gelen hisse senetlerinizi de anında satışa yazabilirsiniz.

Business Card Ticari Kart İş Yerinizin Vazgeçilmezleri
Türkiye'de İlk ve Tek! BMD Haberci. Sınırsız haber, anlık bilgilendrime elinizin altında. Üstelik ücretsiz.