Hac Umre Finansmanı

​​​​​​​​​Kutsal toprak ziyaretlerinizi huzurla gerçekleştirmeniz için organizasyon şirketlerine ve Diyanet İşleri Başkanlığı'na yapılması gereken ödemelerinizde finansman desteği sağlar.

Uygun kâr oranlarıyla yararlanabileceğiniz finansman desteğinizi 48 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

Umre ziyaretiniz için anlaştığınız tur firmasının Umre organizasyonu yapmaya yetkili olması ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan listede yer alması gerekmektedir.

Yetkili organizasyon şirketleri listesine ulaşmak için tıklayın​​.

EN YAKIN ŞUBE ​​ ​
Başvuru için Gerekli Belgeler
  • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport,
  • Gelir belgesi/maaş bordrosu,
  • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
  • Finansmana konu ürünün proforma faturası.
  • Müftülükten alınan ön kayıt belgesi.
  • Ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir.

    Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir.

Hac-Umre Finansmanı Maliyet Tablosu

​VadeKar OranıTahsis ÜcretiYıllık Toplam Maliyet
12 Ay1.49% %0,50
24.89%
24 Ay 1.49% %0,5024.34%
​36 Ay 1.52% %0,5024.68%
​48 Ay 1.52​% %0,5024.58​%

Örnek ödeme tablosu 10.000 TL baz alınarak oluşturulmuştur. Tahsis ücreti finansman tutarının binde 5'i (%0,5) olarak alınmış olup BSMV dahil edilmemiştir. Aylık ve yıllık maliyet oranlarına tahsis ücreti ve yasal vergiler dahil edilmiş olup, sigorta masrafları dahil edilmemiştir. Banka finansman başvurularını serbestçe değerlendirme, kefil ve ek belge isteme, uygun görmediği başvuruları onaylamama hakkına sahiptir. Banka kampanya fiyatını gerekli gördüğü durumda bilgi vermeksizin değiştirebilir veya kampanyayı durdurabilir. Detaylı bilgi için Türkiye Finans Şubeleri'ni ziyaret edebilirsiniz.