Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

İmar Barışı Finansmanı

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​İmar Barışı kapsamında ihtiyacınız olan finansman, uygun kâ​r oranları ve 36 aya varan vadelerle Türkiye Finans'ta! ​

İmar Barışı kapsamında ihtiyacınız olan finansman, uygun kar oranları ve 36​​ aya varan vadelerle Türkiye Finans’ta! Kampanyadan faydalanmak için “İMAR” yazıp bir boşluk bırakarak TC Kimlik Numaranızı 2310’a gönderebilir, size en yakın Türkiye Finans şubesine gidebilir veya "Hemen Başvur" butonundan başvurabilirsiniz, bu fırsatı kaçırmayın!

*İmar Barışı kapsamında yapılacak finansman başvurularında, e-devlet sayfanızda yer alan "imar barışı kayıt başvurusu ve sorgulaması" alanından size ait ödeme tutarını gösteren ekran görüntüsünün çıktısının Şubelerimize ibrazı zorunludur.

HESAPLAMA ARACI Finansör hesaplama aracına gitmek için tıklayın.​​HEMEN ​BAŞVUR Bu bağlantı yeni sekmede açılacak.​​ ​ ​

Dert Çözen Finansman Maliyet Tablosu

​Vade Kâr ​OranıTahsis ÜcretiAylık Toplam MaliyetYıllık Toplam Maliyet
12 Ay1.49%​0,50%1,87%24,96%
24 Ay1.49%0,50%1,83%​24,38​​​%
​36 Ay1.49%0,50%1,82%​24,17​​​%
​​

"10.000 TL. baz alınarak oluşturulan ihtiyaç finansmanı örnek ödeme tablosunda yasal vergiler toplam komisyon tutarına dahildir. Maliyet tablosu hesaplamasında yer alan kar oranları; Yedek Hesap, Ferdi Güvence Sigortası, Otomatik Fatura Ödeme Talimatı ürünlerinin tamamının finansman başvurusu ile birlikte alınması şartıyla uygulanmaktadır. İlgili ürünlere halihazırda sahip olma veya ilgili ürünlerin finansman başvurusu ile birlikte alınmaması durumlarında kar oranları değişmektedir. Finansmanın maksimum vadesi 36​ ay olup, tahsis ücreti vergiler hariç finansman tutarının binde 5'i oranındadır. Aylık ve yıllık maliyet oranlarına komisyon ve yasal vergiler dahil edilmiş olup, sigorta masrafları dahil edilmemiştir. Banka finansman başvurularını serbestçe değerlendirme, kefil ve başkaca teminatlar ile ek belge isteme, uygun görmediği başvuruları onaylamama, fiyatlamada değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yukarıda yazılı ürünlere sahip olmaksızın kullanılacak finansmana uygulanan genel ücret ve masraflara ilişkin bilgiyi Ürün ve Hizmet Ücretleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için Şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz" ​ ​

İmar Barışı Nedir, Faydaları Nelerdir?

İmar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapılara verilecek Yapı Kayıt Belgesi ile yaklaşık 13 milyon yapının imar sorununun çözülmesidir.

İmar Barışı ile yapı kayıt belgesi alan binalara elektrik, su ve doğalgaz bağlanabilecek, yıkım kararı ile tahsil edilemeyen para cezaları iptal edilecek, yapı kayıt sahipleri mülklerini ekonomik bir değer olarak gösterebilecek.

İmar Barışı Müracaatı Nereye Yapılmalıdır?

Başvurular Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve yetkilendireceği kuruluşlarla yapılır. Aynı zamanda İmar Barışı beyanınızı www.turkiye.gov.tr adresinden kendinizde yapabilirsiniz.

Yapı Kayıt Belgesi Nedir?

İmar Barışı kapsamında değerlendirilmiş olan yapılar için oluşturulacak belgedir.

İmar Barışı hangi tarihten önceki yapılar kapsar?

31/12/2017 tarihinden önce yapılmış yapıları kapsar.

İmar Barışı için hangi tarihe kadar başvuru yapılabilecek?​

Müracaatlar 30/06/2019 tarihine kadar yapılabilecek.

E-devlet üzerinden yapılacak müracaatta gerekli bilgiler nelerdir?
 • E-devlet şifresi
 • Geçerli bir telefon numarası
 • Geçerli bir e-posta adresi
 • Beyan edilecek yapının adresi
 • Tapusu varsa ada ve parsel bilgileri
 • Toplam inşaat aanı; konutların ve işyerlerinin ayrı ayrı toplam alanları (m2)
 • Yapıdaki konut ve işyeri sayısı
 • Arsa/arazinin emlak vergi birim değeri (TL/m2) (ilgili belediyesinden alınabilecektir)
 • Yapının bulunduğu arsanın alanı; varsa tapudaki alan yoksa beyan edilecek alan (m2)
 • Yapı sınıfı (sistemin sunacağu seçeneklerden seçilecek)
 • İmar mevzuatına aykırılığın tarif edilmesi
 • Yapıyı gösteren ve aykırılık kısmını gösteren birer adet fotoğraf. (Fotoğrafların dosya formatı: jpg, jpeg veya png olmalıdır)
​ ​