Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle
Mevduat Hesabı-Esnek Vadeli Katılma Hesabı

​​​​​​​​​​​​​​​​​Esnek Vadeli Katılma Hesabı Nedir?​​​​

Esnek Vadeli Katılma Hesabı, vadesini sizin belirlediğiniz, vade sonunda kâr payı elde ettiğiniz bir katılma hesabıdır.

Katılma Hesabı, mevduat bankacılığında vadeli hesap olarak geçmektedir. Katılım bankacılığında bahsi geçen katılım fonu mevduat değildir. Katılım fonu getirisi faiz geliri üzerinden değil kâr-zarar ortaklığı ile hesaplanır.

​​​​​​Neden Esnek Vadeli Katılma Hesabı Açmalıyı​m?​​​​

Esnek Vadeli Katılma Hesabı açarak yüksek kâr payı oranlarından yararlanabilir, birikimleriniz için yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. Esnek Vadeli Katılma Hesabı güvenilir bir katılma hesabıdır, yüksek getirisinin yanı sıra esnek vade seçenekleri ile yatırımlarınızı nakit akışınıza göre değerlendirmenize olanak sağlar.

Esnek Vadeli Katılma Hesabının Avantajları

  • Esnek Vadeli Katılma Hesabınızı 31- 450 gün aralığında dilediğiniz vadede açtırabilirsiniz.
  • Esnek vade uygulaması birikimlerinizi nakit akışınıza göre değerlendirme olanağı sağlar.
  • Esnek Vadeli Katılma Hesabınızdan acil ihtiyaç durumlarında vadeniz bozulmadan para çekebilir, hesabınızda kalan tutar üzerinden vade sonunda kâr payı alırsınız.
  • Tüm katılma hesaplarınıza İnternet Şubesi, Mobil Şube, Türkiye Finans ATM’leri ve 0850 222 22 44 numaralı Müşteri İletişim Merkezimiz üzerinden ulaşabilir, Türkiye Finans'ın katılma hesaplarına sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

*Katılma hesapları açılış alt limitinin altına düşmesi durumunda kapanır ve hesap bakiyesi cari hesaba aktarılır.

​ ​

Kimler Esnek Vadeli Katılma Hesabı Açabilir?

18 yaşını doldurmuş bütün Türkiye Finans müşterileri Esnek Vadeli Katılma Hesabı açabilir. Henüz Türkiye Finans müşterisi değilseniz Mobil Şube üzerinden Görüntülü Görüşme ile dakikalar içinde Türkiye Finans Müşterisi olabilir ve hesabınızı açabilirsiniz.

MOBİL ŞUBE İNDİR

Nasıl Esnek Vadeli Katılma Hesabı Açabilirim?

Esnek Vadeli Katılma Hesabınızı İnternet ve Mobil Şube​lerimiz üzerinden ya da size en yakın Türkiye Finans Şube​sini​ ziyaret ederek açabilirsiniz.

EN YAKIN ŞUBE GETİRİ HESAPLAMA: KÂR PAYI HESAPLAMA ARACI​​

QR Kodu Okutarak Mobil Şubeyi İndir

​ ​

Diğer Hesap Türleri​ ve Limitleri

e-Katılma Hesabı

e-Katılma Hesabınızı Türkiye Finans İnternet Şubesi ve Mobil Şube üzerinden kolayca açabilir, dijital bankacılığa özel avantajlı kâr payı oranlarından yararlanabilir, vadesi bozulmadan hesabınızdan para çekebilirsiniz. e-Katılma Hesabınızı en az 250 TL / USD / EUR, en fazla 1 milyon TL, 100 Bin USD / EUR ile açabilirsiniz.

Bol Kepçe Hesap

Bol Kepçe Hesap ile birikimlerinizi hem Türkiye Finans Kira Sertifikası hem de Katılma Hesabı olmak üzere iki farklı yatırım aracında değerlendirerek avantajlı kâr payı getirisinden yararlanabilirsiniz. Bol Kepçe Hesap için minimum hesap açılış tutarı 10.000 TL'dir.

Konforlu Hesap

Konforlu Hesap ile birikimlerinizi değerlendirirken hem avantajlı kâr oranlarından yararlanmanın hem de vade sonunu beklemeden para çekmenin ve yatırmanın konforunu yaşayabilirsiniz. Hesap açılışı için alt limit 5.000 TL, üst limit 250.000 TL’dir.

Ara Dönem Kâr Payı Ödemeli Katılma Hesapları

Ara Dönem Kâr Payı Ödemeli Katılma Hesapları, bir yıl vade ile açabileceğiniz, kâr payı ödemelerinizi tercihinize göre 1. ayda, 3. ayda, 6. ayda ya da dönem sonunda almanıza olanak sağlayan katılma hesaplarıdır. Kâr payınız belirlediğiniz ara dönem sonunda cari hesabınıza aktarılır.

Çeyiz Hesap

Çeyiz Hesap ile hem evlilik masraflarınız için tasarruf yapabilir hem de üç yıl boyunca sistemde kalmak, düzenli ödeme yapmak ve 27 yaşından önce evlenmek şartı ile devlet desteğinden yararlanabilirsiniz.

Çeyiz Hesabınızı aylık ve 3 aylık ödeme seçenekleriyle açabilirsiniz. Aylık ödeme seçeneğinde minimum ödeme tutarı 207,66TL, maksimum ödeme tutarı 2.076,61 TL’dir. 3 aylık ödeme seçeneğinde minimum ödeme tutarı 622,98 TL, maksimum ödeme tutarı 6.229,85 TL’dir. Hesabınızın açılış tarihinde bir defaya mahsus olmak üzere üst sınırı aşan bir tutar yatırabilirsiniz. Bu tutar 31.149,19 TL’yi geçemez.

Konut Hesap

İlk kez ev sahibi olmak isteyenlerin açtırabileceği Konut Hesap ile düzenli birikim yapabilir, en az üç yıl boyunca sistemde kalarak devlet desteğinden yararlanabilirsiniz. Hesabınızı aylık ve 3 aylık ödeme seçenekleriyle açabilirsiniz. Aylık ödeme seçeneğinde minimum ödeme tutarı 519,16 TL, maksimum ödeme tutarı 5.191,53 TL’dir. 3 aylık ödeme seçeneğinde minimum ödeme tutarı 1.557,47 TL, maksimum ödeme tutarı 15.574,59 TL'dir. Hesabınızın açılış tarihinde bir defaya mahsus olmak üzere üst sınırı aşan bir tutar yatırabilirsiniz. Bu tutar 62.298,36 TL‘yi geçemez.

​ ​

Kur Korumalı TL Katılma Hesabı

Kur Korumalı TL Katılma Hesabı, tasarruflarını Türk Lirası olarak değerlendirmek ve olası kur artışlarına bağlı risklere karşı korumak isteyen bireysel müşterilerimiz için sunulan katılma hesabıdır.

​ ​

Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı Vadeli TL Katılma Hesabı

Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı TL Katılma Hesabı, 20 Aralık 2021 tarihinde bankamızda halihazırda USD, EUR ve GBP cinsinden hesapları bulunan bireysel müşterilerimizi, tasarruflarını Türk Lirası olarak değerlendirmeye teşvik etmek ve TL hesaplarını olası kur artışlarına bağlı risklere karşı korumak için sunulan bir katılma hesabıdır.

​ ​

Altından Dönüşümlü Kur Korumalı TL Katılma Hesabı

Altından Dönüşümlü Kur Korumalı TL Katılma Hesabı, 28 Aralık 2021 tarihi itibarıyla bankamızda altın cinsinden hesapları bulunan ya da bu tarihten sonra işlenmiş ve hurda altın karşılığı hesap açan yurt içi yerleşik bireysel bankacılık müşterilerimizi, tasarruflarını Türk Lirası olarak değerlendirmeye teşvik etmek ve TL hesaplarını olası kur artışlarına bağlı risklere karşı korumak için sunulan bir katılma hesabıdır.

​ ​