Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle
Sürdürülebilirlik

Türkiye Finans ve Sürdürülebilirlik

Türkiye Finans olarak kurumsal hedeflerimize ulaşmamızı destekleyecek olan sürdürülebilirlik stratejimizi iki ana eksende tanımlıyoruz: iyi bankacılık ve iyi kurumsal vatandaşlık.

Sürdürülebilirlik stratejimiz çekirdek işimizde olduğu kadar toplum nezdinde de başarılı sonuçlar elde etmeye odaklı. Hedefimiz en iyi bankacılık uygulamalarını hayata geçirirken, iyi kurumsal vatandaşlık örneklerine imza atarak topluma katkımızı her iki alanda da pekiştirmek.

Sorumluluk sahibi bir kurumsal vatandaş olarak başta paydaşlarımız olmak üzere, Türkiye’de ve dünyada sürdürülebilirlik konularında yürütülen inisiyatifleri yakından izliyor, görüşlerimizi paylaşıyor ve hizmet döngümüzde gerekli olan düzenlemeleri hayata geçiriyoruz. Aldığımız her türlü karar ve aksiyonunun sürdürülebilir bir geleceğe hizmet etmesini hedefliyoruz.

Sürdürülebilirlik yaklaşımımız, sadece ekonomik değil aynı zamanda çevresel ve sosyal performanslarımızda da gözetiliyor. Bankamızın kurumsal kültürünün bir parçası olarak benimsenen bu genel yaklaşım sayesinde sürdürülebilirliği artan oranda içselleştirmek ve bu doğrultuda değer üretmek için çalışıyoruz.

Türkiye’de Bir İlk

Türkiye Finans’ın sürdürülebilirlik raporu, Küresel Raporlama Girişimi (GRI - Global Reporting Initiative) tarafından Türkiye’de mevduat toplama izni bulunan bankalar arasında A+ seviyede onaylanan ilk ve tek rapor oldu.

Hem Türkiye Finans’ın hem de Katılım Bankacılığı sektörünün A+ derecesine sahip olan ilk Sürdürülebilirlik Raporu’nda Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) projemiz olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne de önemli bir yer ayırdık.

Türkiye Finans​ olarak toplumun beklentilerine uygun, ekonomik büyümeyi ve toplumsal kalkınmayı destekleyen bir Kurumsal Sosyal Sorumluluk stratejisini benimsiyoruz. Kalitesi ve çeşitliliği yüksek ürün ve hizmetler sunmanın yanı sıra kar amacı gütmeyen toplumsal yatırımlar aracılığıyla da Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Bu hedefler doğrultusunda destek verdiğimiz Kırkpınar Yağlı Güreşleri bizim için büyük önem taşıyor. Proje ile kültürel değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasında önemli bir görev üstlendiğimize inanıyoruz.

Hayat bulduğumuz toplumun değerlerine ve kültürüne katkı sağlayacak adımlar atmaya bundan sonra da devam edeceğiz.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORUMUZ