Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

KGF (Kredi Garanti Fonu) Destekli Krediler

KGF (Kredi Garanti Fonu) Destekli Krediler

​​​KGF (Kredi Garanti Fonu) Nedir?

KGF (Kredi Garanti Fonu AŞ), finansman ihtiyacı olan ve gerekli teminatı bulunmayan KOBİ'lere ve daha büyük hacimli firmalara kefalet desteği sağlayarak banka kredisi kullanmalarını mümkün hale getiren kamu ortaklı bir kuruluştur.

KGF (Kredi Garanti Fonu) Kredisi Nedir?

KGF (Kredi Garanti Fonu AŞ) bir kefalet kuruluşudur, kredi tahsis etmez. İşletmelere kefil olarak kredi kullanmalarını kolaylaştırır, bankaların kredi risklerini paylaşarak daha sağlıklı bir teminat yapısına ulaşmalarını sağlar.

Türkiye Finans, KGF Destekli Kredi olanaklarından yararlanmak isteyen firmalarımıza finansman desteği sunar.

Reel sektöre destek prensibiyle hareket eden Türkiye Finans; başta KOBİ’ler olmak üzere KGF kefaleti ile en çok kredi kullandıran bankalar arasındadır.

KGF Destekli Kredilerin Özellikleri Nelerdir?

  • KGF Destekli Krediler, kredi imkânlarına ulaşmakta zorluk çeken firmalara uzun maliyetli ve uzun vadeli kredi kullanma olanağı sunar.
  • KGF Destekli Kredilerden yeni kurulan işletmeler de yararlanabilir.
  • KGF Destekli Krediler girişimciliğe ve ekonomik büyümeye katkı sağlar.
  • Likit teminatları işletme sermayesi olarak kullanabilir.

Kimler KGF (Kredi Garanti Fonu) Destekli Krediden Yararlanabilirler?

Bankalar nezdinde kredi değerliliği olan ancak teminat yetersizliği nedeniyle çeşitli kredi ve destek imkanlarından yararlanamayan firmalar, esnaf ve sanatkârlar, serbest meslek mensupları, tarımsal işletmeler ile çiftçiler KGF kefaletinden yararlanabilir.

KGF (Kredi Garanti Fonu) ​Kredileri Kefalet Limitleri, Vade ve Oranları

KGF kredilerinin, vade yapısı, azami kullanım limiti, kullanım alanı gibi değişkenler, KGF tarafından ilan edilen ve dönemsel olarak güncellenen kurallar çerçevesinde yönetilmektedir.

Bu kapsamda bankamız, kredi kullanım amacı, firma özellikleri, açıklanan kısıtlar ile örtüşen tüm taleplerinizi değerlendirmektedir.

KGF Destekli krediler hakkında güncel detaylar ve başvuru koşullarını öğrenmek için, sizleri en yakın Türkiye Finans şubelerimize bekliyoruz.

KGF Destekli Kredi başvurusu için size en yakın Türkiye Finans şubesine uğrayabilir ya da “Hemen Başvur” butonuna tıklayabilirsiniz.

KGF (KREDİ GARANTİ FONU) BAŞVURU FORMU​
İşlem Yapabileceğiniz Kanallar