Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

İhtiyaç Finansmanı

İhtiyaç Finansmanı

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Türkiye Finans ile​ İhtiyaçlarınızı Karşılamanın #YeriZamanıYok

İhtiyaç finansmanı, katılım bankacılığı esaslarına uygun olarak belirlenen hizmet alımlarına yönelik Hizmet Kiralaması yöntemi ile ihtiyacınız olan hizmet alımlarında finansman desteği sağlar.

​Avantajlı Kâr Oranları​ ile İhtiyaç Finansmanı Sizinle!​

Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanı​ %2,29’dan​ başlayan avantajlı kâr oranları ile bütçenize uygun ödeme koşulları sunar. Avantajlı ödeme fırsatları ile finansman geri ödemenizi nakit akışınıza göre yapabilirsiniz. Üstelik Türkiye Finans’ta temel bankacılık işlemlerinden ücretsiz yararlanırsınız.​​​

Türkiye Finans müşterileri ATM, Mobil Şube ve İnternet Şubesinden gerçekleştirdikleri EFT/Havale işlemleri için ücret ödemiyor, tam 8700 anlaşmalı ATM’den aynı ay içerisinde tek seferde 500 TL'ye kadar olan tüm para çekme işlemlerini komisyon ücreti ödemeden gerçekleştiriyor​ ve Aidatsız Happy Zero kartları ile “bonus” ve “ekstre indirim” kampanyalarına ücretsiz olarak katılabiliyor. Masraflara Değil, Hayata Katılın kampanyası ile sizleri Türkiye Finans’ın avantajlı dünyasına bekliyoruz.

İhtiyaç Finansmanı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç Finansmanı başvurunuzu buradan, Türkiye Finans İnternet Şubesi ya da Mobil Şube üzerinden yapabilirsiniz. Dilerseniz size en yakın Türkiye Finans şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Henüz Türkiye Finans müşterisi değilseniz; şubeye gitmenize gerek kalmadan, Mobil Şube üzerinden Görüntülü Görüşme ile dakikalar içinde müşterimiz olabilir, İhtiyaç Finansmanı başvurunuzu hemen yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.​

 • Finansman tutarı 50.000 TL’ ye kadar olması durumunda maksimum vade 36 ay​,
 • Finansman tutarı 50.000 - 100.000 TL’ ye kadar olması durumunda maksimum vade 24 ayı​,
 • Finansman tutarının 100.000 TL’den fazla olması durumunda maksimum vade 12 ayı aşamaz.
​​ EN YAKIN ŞUBE Şube ve atm listesi için tıklayın.HESAPLAMA ARAÇLARI İhtiyaç Finansmanı hesaplama aracına gitmek için tıklayın.​​HEMEN BA​ŞVUR Bu bağlantı yeni sekmede açılacak.Bu bağlantı yeni sekmede açılacak.
Başvuru için Gerekli Belgeler
 • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport,
 • Gelir belgesi/maaş bordrosu,
 • ​Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Ücretli çalışan ki​şiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir.

  Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir.

Genel İhtiyaç Finansmanı Maliyet Tablosu

​Vade Kâr ​OranıTahsis ÜcretiAylık Toplam MaliyetYıllık Toplam Maliyet
6 Ay2.29%​0.50%2.91%41.15%
12 Ay2.29%​0.50%2.84%39.94%
​24 Ay2.29%0.50%2.80%39.27%
​36 Ay2.29%0.50%2.78%​39.03%​
​​​​ ​​​​ ​​​​ ​​​​ ​

10.000 TL. baz alınarak oluşturulan ihtiyaç finansmanı örnek ödeme tablosunda yasal vergiler toplam komisyon tutarına dahildir. Maliyet tablosu hesaplamasında yer alan kar oranları; Yedek Hesap, Finansman Güvence Sigortası, Otomatik Fatura Ödeme Talimatı ürünlerinin tamamının finansman başvurusu ile birlikte alınması şartıyla uygulanmaktadır. İlgili ürünlere halihazırda sahip olma veya ilgili ürünlerin finansman başvurusu ile birlikte alınmaması durumlarında kar oranları değişmektedir. Finansman tutarı; 50.000TL’ye kadar olması durumunda maksimum vade 36 ayı, 50.000-100.000 TL’ye kadar olması durumunda 24 ayı, 100.000 TL’den fazla olması durumunda 12 ayı aşamaz.​ Tahsis ücreti finansman fiyatlamasının bir parçasıdır. Tahsis ücreti vergiler hariç finansman tutarının binde 5'i oranındadır. Aylık ve yıllık maliyet oranlarına komisyon ve yasal vergiler dahil edilmiş olup, sigorta masrafları dahil edilmemiştir. Banka finansman başvurularını serbestçe değerlendirme, kefil ve başkaca teminatlar ile ek belge isteme, uygun görmediği başvuruları onaylamama, fiyatlamada değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yukarıda yazılı ürünlere sahip olmaksızın kullanılacak finansmana uygulanan genel ücret ve masraflara ilişkin bilgiyi Ürün ve Hizmet Ücretleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için Şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular​

İhtiyaç Finansmanı başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?
 • ​​​Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport,
 • Gelir belgesi/maaş bordrosu,
 • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi

Ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir.

Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir.

İhtiyaç finansmanı üst vadesi nedir?

​ İhtiyaç finansmanı 36 ay vadeye kadar kullanılabilir.

​ ​
Başvuru sonucumu nasıl öğrenebilirim?
 • ​​Şubenizden yapmış olduğunuz finansman başvurunuzun sonucunu Şubenizden,
 • İnternet/Mobil Şubenizden yapmış olduğunuz başvuru sonucunuzu "Başvuru İzleme" seçeneğinden öğrenebilirsiniz.
 • Kurumsal web sitemiz üzerinden ve/veya SMS ile yapacağınız başvurularınızın sonuçları hemen SMS olarak bildirilecektir. Başvurunuzun olumsuz sonuçlandırılması durumunda Banka tarafından sisteme kayıtlı e-mail adresinize veya cep telefonunuza bildirim yapılacaktır.
​​
İşlem Yapabileceğiniz Kanallar