Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Gayri Nakdi Finansman

Gayri Nakdi Finansman; yurt içi ve yurt dışı ticari işlemlerinizi sorunsuz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmeniz için gerekli olan finansman araçlarıdır.

Türkiye Finans; Teminat Mektubu, Kabul-Aval Kredileri ve Referans Mektubu çözümleri ile hem ithalatçılara hem de ihracatçılara gayri nakdi finansman desteği sağlar.

Türkiye Finans Gayri Nakdi Finansman Ürünleri Nelerdir?

Türkiye Finans’ta işletmenizin ihtiyaçlarına uygun farklı gayri nakdi finansman ürünleri bulabilirsiniz.

Teminat Mektubu

Bir işin yapılmasının, bir borcun ödenmesinin veya bir malın tesliminin belirlenen sürede ve şartlar uyarınca gerçekleştirileceğini taahhüt altına alan teminat mektubunuzu, TL ya da yabancı para cinsinden talep edebilir, ticari ilişkilerinizi Türkiye Finans güvencesi altına alabilirsiniz.

Elektronik Teminat Mektubu

Elektronik Teminat Mektubu, teminat mektubu ile ilgili tüm süreçlerin dijital ortam üzerinden yürütülmesini sağlayan bir hizmettir.

Türkiye Finans aracılığı ile Gümrük Müdürlüklerine, Türk Eximbank'a, ETMP ve KKB Findeks üyesi olup anlaşması bulunan tüm özel sektör ve kamu muhataplarına elektronik teminat mektubu düzenleyebilirsiniz.

Kabul-Aval Kredileri

İthalat bedelinin, düzenlenen poliçe ile vadeli olarak ödenmesini sağlayan Kabul Kredisi ve ödemeyi banka garantisi altına alan Aval Kredisi, dış ticaret işlemlerinde esneklik ve güven sağlayan bir uygulamadır.

Kabul-Aval Kredileri ile ilgili bütün işlemlerinizi Türkiye Finans şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Referans Mektubu

İşletmenizin bankamız nezdindeki kredibilitesinin muhatap kurum tarafından değerlendirilmesine olanak sağlayan referans mektuplarınızı TL veya yabancı para cinsinden talep edebilirsiniz.