Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Sigortacılık Hizmetleri

Sigortacılık Hizmetleri

​​​​​​​​​​Sigorta poliçeleri evinizden arabanıza, işyerinizden yatırımlarınıza kadar değer verdiğiniz tüm varlıkları olası risklere karşı güvence altına almanızı sağlar.

Katılım sigortacılığı hizmeti veren Türkiye Finans, acentesi olduğu ve sektöründe öncü konumda olan sigorta şirketleri aracılığı hayat ve hayat dışı (elementer) sigorta ihtiyaçlarınız için eksiksiz ve size özel çözümler sunar.

Katılım sigortacılığı yardımlaşma” esasına dayanır. Benzer risklere sahip olan gerçek ya da tüzel kişilerden toplanan primler faizsiz fonlarda değerlendirilir ve yaşanan mağduriyetler bu fonlar ile karşılanır. Katılım sigortacılığı, riskin belirli gruplar arasında dağıtılmasını ve sorumluluğun paylaşılmasını sağlar.

DASK, Kasko, Konut Sigortası, BES gibi sigorta ürünlerine Türkiye Finans güvencesiyle sahip olabilir, ihtiyacınız olan her an yanınızda olan asistans hizmetleriyle hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Sigorta Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

 • Sağlığınız, hayatınız, eviniz, arabanız, iş yeriniz, ekipmanlarınız gibi değerli varlıklarınız olası riskler sonucu zarar görebilir. Sigorta yaptırarak muhtemel risklerin oluşturacağı zararları güvence altına alırsınız.
 • Ödeyeceğiniz küçük primlerle ekonomik açıdan sizi zorlayabilecek büyük risklere karşı önlem almış olursunuz.
 • DASK, Zorunlu Trafik Sigortası gibi zorunlu sigortalar sayesinde doğal afetler ya da trafik kazaları gibi durumlarda uğradığınız zararları telafi edebilirsiniz.
 • Ferdi Kaza Sigortaları ile istenmeyen kazalara karşı maddi koruma sağlayabilirsiniz.

Sigorta Ürünleri

Kasko Sigortası

Kasko sigortası, motorlu kara araçlarını ve sahiplerini trafikte oluşabilecek maddi zararlara karşı güvenceye alır. Türkiye Finans şubelerine gelerek anlaşmalı olduğumuz 6 farklı sigorta şirketi içinden sizin için en uygun kasko sigortasını seçebilir, özel ya da ticari aracınızı bir kaç dakika içinde teminat altına alabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Trafik Sigortası

Tüm araç sahiplerinin zorunlu olarak yaptırması gereken Trafik Sigortası, bir kaza durumunda diğer araçlara veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz hasarları güvence altına alır. Zorunlu Trafik Sigortanızı size en yakın Türkiye Finans şubesinden yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Konut Sigortası

Ev sahibi ya da kiracı olarak yaptırabileceğiniz Konut Sigortası evinizi ve eşyalarınızı olası risklere karşı güvence altına almanızı sağlar. Yangından su baskınına, cam kırılmasından kira kaybına kadar çok sayıda teminatı bir arada içeren Konut Sigortanızı Türkiye Finans şubelerinden yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK), depremin konutlarda yol açabileceği maddi zararların poliçenizde belirtilmiş limitler dahilinde teminat altına alınmasını sağlayan ve Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından sunulan bir sigorta uygulamasıdır ve yaptırılması zorunludur. DASK sigorta poliçenizi Türkiye Finans aracılığı ile kolayca düzenletebilir ve yenileyebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

İş Yeri Yangın Sigortası

İşyeri Yangın Sigortası binanızı, demirbaş eşyalarınızı ve ticari mallarınızı yangına karşı güvence altına alarak, riskin gerçekleşmesi halinde kayıplarınızı telafi etmenizi sağlar. İşyeri Yangın Sigortanızı Türkiye Finans şubelerinde yaptırabilirsiniz.

Finansman Güvence Sigortası

Türkiye Finans şubelerinde yaptırabileceğiniz Finansman Güvence Sigortası ile bireysel finansmanlarınız için 1.000.000 TL ye kadar vefat ve tam maluliyet sigorta teminatı sağlayabilir, ödemelerinizi vefat, kaza sonucu maluliyet ve deprem, sel gibi risklere karşı güvence altına alabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Finansman Ferdi Kaza Sigortası

Finansman Ferdi Kaza Sigortası, kaza sonucu maluliyet ve kaza sonucu vefat durumunda finansman geri ödemelerinizi güvence altına alır. Finansman Ferdi Kaza Sigortası poliçenizi Türkiye Finans şubelerinde oluşturabilirsiniz.

Katılım Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Türkiye Finans şubelerinde yaptırabileceğiniz Katılım Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, sizin ve ailenizin beklenmedik sağlık sorunlarında hem SGK hem de anlaşmalı özel hastanelerdeki fark ücretlerinizi bütçenize uygun primlerle güvence altına alır. Detaylı bilgi için tıklayın.

Mobil Güvence Sigortası

Mobil Güvence Sigortası cep telefonunuzun çalınması, online alışveriş işlemlerinizde hesabınızın iletişim korsanlığına uğraması gibi riskler karşısında poliçe limitiniz dahilinde uğradığınız zararı karşılar. Mobil Güvence Sigortanızı size en yakın Türkiye Finans şubesinde yaptırabilirsiniz.​

Limit Güvence Sigortası

​​​​​​​Limit Güvence Sigortası, bankamızda finansman limiti bulunan firma sahibi ya da ortağı gerçek kişilerin kazaen vefat ve sürekli sakatlık durumunda açık olan limit borçlarının tazmin edilmesini sağlar. Limit Güvence Sigortası ile ilgili işlemlerinizi Türkiye Finans şubelerinde yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Çek Güvence Sigortası

Çek Güvence Sigortası, bankamızdan çek karnesi kullanan gerçek kişilerin, kaza sonucu vefat veya kaza sonucu tam ve daimi sakatlık hallerinde, çek borçlarını ödeyerek kendisinin veya varislerinin mağduriyetlerini önleyen sigorta poliçesidir. Çek Güvence Sigortanızı Türkiye Finans şubelerinde yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

POS Sigortası

POS Sigortası ile POS cihazlarınızı hırsızlık, yangın, doğal afetler, teknik sorunlar, kusurlu kullanım gibi pek riske karşı teminat altına alabilirsiniz. POS Sigortanızı Türkiye Finans şubelerinde yaptırabilirsiniz.

Nakliyat Sigortası

Nakliyat Sigortası poliçe kapsamında belirlenen teminatlar ve limitler dahilinde kara, hava, deniz ve demiryolu ile gerçekleştirilen nakliyat işlemlerinizde olası risklere karşı nakliyeye konu mallarınızı teminat altına alır. Türkiye Finans şubelerine uğrayarak Nakliyat Sigortası hakkında detaylı bilgi alabilir, sigorta işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Seyahat Sigortası

Seyahat Sigortası, yurt dışı ve yurt içi seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz acil sağlık problemlerini teminat altına alır. Vize başvurularınız sırasında pek çok konsolosluğun zorunlu olarak istediği Seyahat Sağlık Sigortanızı Türkiye Finans şubelerinden kolayca yaptırabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Leasing All Risk Sigortası

Leasing All Risk Sigortası, leasing ile kiraladığınız makine ve ekipmanları yangın, sel, deprem gibi beklenmedik risklere karşı poliçe bedeliniz üzerinden teminat altına alır. Türkiye Finans şubelerine uğrayarak Leasing All Risk Sigortası hakkında detaylı bilgi alabilir, sigorta işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Montaj All Risk Sigortası

Montaj All Risk Sigortası, montaj projelerinde kullanılan ekipmanların ve iş makinelerinin karşılaşabileceği beklenmedik hasarların teminat altına alınmasını sağlar. Türkiye Finans şubelerine uğrayarak Montaj All Risk Sigortası hakkında detaylı bilgi alabilir, sigorta işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

İnşaat All Risk Sigortası

İnşaat All Risk Sigortası, inşaat projelerinde şantiye alanında bulunan tüm malzemelerin ve ekipmanların karşılaşabileceği beklenmedik her türlü hasarı teminat altına alır. Türkiye Finans şubelerine uğrayarak İnşaat All Risk Sigortası hakkında detaylı bilgi alabilir, sigorta işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Elektronik Cihaz Sigortası

Elektronik Cihaz Sigortası elektronik cihazlarınızın temizleme, bakım, yer değiştirme gibi işlemler sırasında ya da beklenmedik nedenle karşılaşabileceği hasarları teminat altına almanızı sağlar. Türkiye Finans şubelerine uğrayarak Elektronik Cihaz Sigortası hakkında detaylı bilgi alabilir, sigorta işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Makine Kırılması Sigortası

Makine Kırılması Sigortası, iş amaçlı kullandığınız makinelerin temizleme, yer değiştirme, yenilenme işlemleri sırasında ya da beklenmeyen nedenlerle uğrayacağı hasarları teminat altına alır. Türkiye Finans şubelerine uğrayarak Makine Kırılması Sigortası hakkında detaylı bilgi alabilir, sigorta işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası, kaza sonucu vefat, yaralanma ya da sakat kalma durumlarında oluşacak maddi kayıpları azaltan ve tedavi sürecine destek sağlayan sigorta poliçesidir. Ferdi Kaza Sigortanızı bütün Türkiye Finans şubelerinde yaptırabilirsiniz.

BES

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) düzenli tasarruf yapmanızı ve sosyal güvenlik kurumlarından alacağınız emekli maaşınıza ek olarak ikinci bir emeklilik gelirine sahip olmanızı sağlayan sistemdir. Tasarruflarınızı farklı yatırım araçlarında değerlendirerek değer kazanmasını sağlar. Sizin için en uygun BES planını Türkiye Finans şubelerinden öğrenebilir, tasarruflarınızı katılım bankacılığı prensiplerine uygun BES fonları ile değerlendirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Türkiye Finans’ın Acentesi Olduğu Sigorta Şirketleri Hangileridir?

 • Bereket Katılım Hayat AŞ
 • Bereket Katılım Sigorta AŞ
 • Doğa Sigorta AŞ
 • HDI Sigorta AŞ
 • Türkiye Hayat Emeklilik AŞ
 • Türkiye Sigorta AŞ

Asistans Hizmeti Nedir?

Asistans hizmetleri sigorta poliçenizin kapsamında bulunan limitler çerçevesinde desteğe ihtiyaç duyduğunuz durumlarda, sigorta şirketleri tarafından sorunlarınızı çözmek için verilen hizmetlerin bütünüdür. Asistans hizmetleri ile yol yardımdan çilingire kadar pek çok konuda acil destek alabilirsiniz. Acentesi olduğumuz sigorta şirketlerinin sunduğu asistans hizmetleri ile ilgili detaylı bilgileri şubelerimizden öğrenebilirsiniz.

Asistans Hizmeti Veren Sigorta Şirketleri

 • Bereket Sigorta AŞ
 • Doğa Sigorta
 • HDI Sigorta AŞ
HEMEN BAŞVUR

Sıkça Sorulan Sorular​

Sigorta nedir?

Sağlığımızdan, arabamıza, iş yerimizden konutumuza kadar sahip olduğumuz bütün varlıklar ve girişimlerimiz risk adını verdiğimiz belirsizliklerin tehdidi altındadır. Sigorta, bu risklerle karşı karşıya kalmamız durumunda doğan zararı en aza indirmemizi sağlayan bir risk yönetim aracıdır. Sigorta şirketi ile yapılan ve poliçe adı verilen sözleşme, benzer risklere sahip olan kişilerden prim toplanması ve zarara uğrayan kişilere dağıtılması esasına dayanır. ​

Neden sigorta yaptırmalısınız?

Beklenmedik durumlar karşısında uğrayacağınız zararı karşılamak büyük bir maddi yük getirir. Sigorta yaptırarak, karşılaması güç maddi yükümlülükler yerine küçük primler ödeyerek gelecekte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlem almış olursunuz.​​

Sigorta yaptırmanın avantajları nelerdir?
  ​​
 • ​Sağlığınız, hayatınız, eviniz, arabanız, iş yeriniz, ekipmanlarınız gibi değerli varlıklarınız olası riskler sonucu zarar görebilir. Sigorta yaptırarak muhtemel risklerin oluşturacağı zararları güvence altına alırsınız.
 • Ödeyeceğiniz küçük primlerle ekonomik açıdan sizi zorlayabilecek büyük risklere karşı önlem almış olursunuz.
 • Sigorta poliçelerinizi yardımlaşma ve dayanışma esasına dayanan katılım sigortacılığı prensiplerine uygun olarak oluşturur, primlerinizin faizsiz fonlarda değerlendirilmesini sağlarsınız.
Tüm sigorta poliçelerimi Türkiye Finans aracılığı ile yaptırabilir miyim?

​​Türkiye Finans acentesi olduğu 6 sigorta şirketi ile tüm sigorta ihtiyaçlarınız için eksiksiz ve size özel çözümler sunar.

​​DASK, Trafik Sigortası gibi zorunlu sigortaların yanı sıra BES, Kasko, Konut Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası gibi pek çok sigorta poliçenizi Türkiye Finans aracılığı ile yaptırabilirsiniz. ​

Türkiye Finans şubelerinden fiyat teklifi alabilir miyim?

Acentesi olduğumuz sigorta şirketlerinin sunduğu poliçeler hakkında detaylı bilgileri ve fiyat tekliflerini şubelerimizden alabilirsiniz.​​

Prim tahsilatı nasıl yapılır?

Katılım sigortacılığı "yardımlaşma" esasına dayanır ve benzer risklere sahip olan gerçek ya da tüzel kişilerden toplanan primlerin faizsiz fonlarda değerlendirilerek, yaşanan mağduriyetlerin bu fonlar ile karşılanması olarak tanımlanabilir. Diğer bir adı da tekafül sigortacılığı olan bu dayanışma sistemi riskin belirli gruplar arasında dağıtılarak sorumluluğun paylaşılmasını sağlar. ​​

Katılım Sigortacılığı ilkeleri nelerdir?

Katılım Sigorta Sisteminin temel ilkeleri aşağıdaki gibidir:​​

 • ​Yardımlaşma, dayanışma esasına dayanması
 • Gerçek ya da tüzel kişilerden toplanan sigorta primlerinin faizsiz yatırım araçlarında değerlendirilmesi
 • Sigorta teminatı altına alınan değerlerin gayri ahlaki ve meşru görülmeyen iktisadi kıymetler içermemesi
Tekafül nedir?

Arapça kökenli bir kelime olan tekafül, "yardımlaşma, dayanışma" anlamına gelir. Ülkemizde katılım sigortacılığı olarak adlandırdığımız, dayanışma esasına dayanan ve fonların faizsiz yatırım araçlarında değerlendirildiği sigorta sisteminin uluslararası literatürdeki adı tekafül sigortacılığıdır.​

Sigorta ve Tekafül (Katılım Sigortacılığı) arasındaki fark nedir?
 • ​Tekafül sigortacılığı yardımlaşma ve dayanışma amacı taşır, konvansiyonel sigorta şirketleri ise kâr amaçlı kurulmuştur.
 • Tekafül sigortacılığında toplanan fonlar İslami açıdan uygun olan faizsiz yatırım araçlarından değerlendirilir. Konvansiyonel sigortacılıkta ise bütün yatırım araçları kullanılır.
 • Oluşturulan fonlar ve fonlardan elde edilen gelirler tekafül sigortacılığında tüm katılımcılara aitken, konvansiyonel sigortada fonlar sigorta şirketine aittir.