Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Sigortacılık Hizmetleri

Sigortacılık Hizmetleri

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Sigorta poliçeleri evinizden arabanıza, işyerinizden yatırımlarınıza kadar değer verdiğiniz tüm varlıkları olası risklere karşı güvence altına almanızı sağlar.

Katılım sigortacılığı hizmeti veren Türkiye Finans, acentesi olduğu ve sektöründe öncü konumda olan sigorta şirketleri aracılığı hayat ve hayat dışı (elementer) sigorta ihtiyaçlarınız için eksiksiz ve size özel çözümler sunar.

Katılım sigortacılığı yardımlaşma” esasına dayanır. Benzer risklere sahip olan gerçek ya da tüzel kişilerden toplanan primler faizsiz fonlarda değerlendirilir ve yaşanan mağduriyetler bu fonlar ile karşılanır. Katılım sigortacılığı, riskin belirli gruplar arasında dağıtılmasını ve sorumluluğun paylaşılmasını sağlar.

DASK, Kasko, Konut Sigortası, BES gibi sigorta ürünlerine Türkiye Finans güvencesiyle sahip olabilir, ihtiyacınız olan her an yanınızda olan asistans hizmetleriyle hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Sigorta Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

 • Sağlığınız, hayatınız, eviniz, arabanız, iş yeriniz, ekipmanlarınız gibi değerli varlıklarınız olası riskler sonucu zarar görebilir. Sigorta yaptırarak muhtemel risklerin oluşturacağı zararları güvence altına alırsınız.
 • Ödeyeceğiniz küçük primlerle ekonomik açıdan sizi zorlayabilecek büyük risklere karşı önlem almış olursunuz.
 • DASK, Zorunlu Trafik Sigortası gibi zorunlu sigortalar sayesinde doğal afetler ya da trafik kazaları gibi durumlarda uğradığınız zararları telafi edebilirsiniz.
 • Ferdi Kaza Sigortaları ile istenmeyen kazalara karşı maddi koruma sağlayabilirsiniz.

Türkiye Finans’ta Sigorta Poliçelerinizi İnternet Şubesi ve Mobil Şube Üzerinden Satın Alabilirsiniz

Türkiye Finans’ta sigortalı olmanın da yeri ve zamanı yok. İhtiyacınız olan sigorta poliçelerini, şubeye gitmeye gerek kalmadan Türkiye Finans İnternet Şubesi ve Mobil Şube üzerinden "Sigorta İşlemleri" başlığından dilediğiniz yerde ve dilediğiniz zaman satın alabilirsiniz.

İnternet ve Mobil şube üzerinden poliçe satın alma süreci hızlı, pratik ve güvenlidir.

Kasko, Trafik, DASK gibi ürünlerden teklif alabilir, sahip olduğunuz poliçelerinize her an ve her yerde ulaşabilirsiniz!

Kısa süre içerisinde diğer sigorta ürünlerimizin de satışına başlanacağı Türkiye Finans’ın avantajlı dijital bankacılık dünyası ile tanışın; değer verdiğiniz ne varsa hızlı, pratik ve güvenli bir şekilde teminat altına alın.

Karttan peşin ödemelerde bankamız kredi kartları için ödeme kolaylığı sağlıyor. Trafik ve DASK poliçenizi 4 taksite bölüyoruz. Sigorta başvurunuz esnasında girdiğiniz bilgilere göre teklif ve poliçe satın alma işleminiz değişkenlik gösterebilir. 
 


​ ​ ​

Sigorta Ürünleri

Araç Sigortaları

Anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketlerinden alacağınız Kasko ve Trafik Sigorta poliçesiyle hem kendi aracınızı hem de üçüncü şahıslara verdiğiniz zararları güvence altına alın.

Ferdi Kaza Sigortaları  

Konut & Eşya Sigortaları

Huzurla yaşadığınız konutunuz ve maddi & manevi değeri olan eşyalarınız gerek doğal afetlere gerekse birçok hasar riskine karşı güvencemiz altında.

Ferdi Kaza Sigortaları  

Ferdi Kaza Sigortaları

Başımıza gelen kazalar sonucunda uğrayabileceğimiz maddi kayıpları güvence altına alabilir, hayatımızı daha kolay bir hale getirebiliriz.

Ferdi Kaza Sigortaları  

Hayat Sigortaları

Vefat, sakatlık veya hastalık gibi beklenmedik risklere karşı sizin ve ailenizin hayatını güvence altına alıyoruz.

Ferdi Kaza Sigortaları  

Diğer Sigortalar

Kısa süre içerisinde diğer sigorta ürünlerimizin de satışına başlanacağı Türkiye Finans’ın avantajlı dijital bankacılık dünyası ile tanışın; değer verdiğiniz ne varsa hızlı, pratik ve güvenli bir şekilde teminat altına alın.

Ferdi Kaza Sigortaları  


Türkiye Finans’ın Acentesi Olduğu Sigorta Şirketleri Hangileridir?

 • HDI Katılım Sigorta A.Ş.
 • Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş.
 • Bereket Sigorta A.Ş.
 • Türkiye Katılım Sigorta A.Ş.

Asistans Hizmeti Nedir?

Asistans hizmetleri sigorta poliçenizin kapsamında bulunan limitler çerçevesinde desteğe ihtiyaç duyduğunuz durumlarda, sigorta şirketleri tarafından sorunlarınızı çözmek için verilen hizmetlerin ​bütünüdür. Asistans hizmetleri ile yol yardımdan çilingire kadar pek çok konuda acil destek alabilirsiniz. Acentesi olduğumuz sigorta şirketlerinin sunduğu asistans hizmetleri ile ilgili detaylı bilgileri şubelerimizden öğrenebilirsiniz.

Asistans Hizmeti Veren Sigorta Şirketleri

 • HDI Katılım Sigorta A.Ş.
 • Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş.
 • Bereket Sigorta A.Ş.
 • Türkiye Katılım Sigorta A.Ş.

Sıkça Sorulan Sorular​

Sigorta nedir?

Sağlığımızdan, arabamıza, iş yerimizden konutumuza kadar sahip olduğumuz bütün varlıklar ve girişimlerimiz risk adını verdiğimiz belirsizliklerin tehdidi altındadır. Sigorta, bu risklerle karşı karşıya kalmamız durumunda doğan zararı en aza indirmemizi sağlayan bir risk yönetim aracıdır. Sigorta şirketi ile yapılan ve poliçe adı verilen sözleşme, benzer risklere sahip olan kişilerden prim toplanması ve zarara uğrayan kişilere dağıtılması esasına dayanır. ​

Neden sigorta yaptırmalısınız?

Beklenmedik durumlar karşısında uğrayacağınız zararı karşılamak büyük bir maddi yük getirir. Sigorta yaptırarak, karşılaması güç maddi yükümlülükler yerine küçük primler ödeyerek gelecekte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlem almış olursunuz.​​

Sigorta yaptırmanın avantajları nelerdir?
  ​​
 • ​Sağlığınız, hayatınız, eviniz, arabanız, iş yeriniz, ekipmanlarınız gibi değerli varlıklarınız olası riskler sonucu zarar görebilir. Sigorta yaptırarak muhtemel risklerin oluşturacağı zararları güvence altına alırsınız.
 • Ödeyeceğiniz küçük primlerle ekonomik açıdan sizi zorlayabilecek büyük risklere karşı önlem almış olursunuz.
 • Sigorta poliçelerinizi yardımlaşma ve dayanışma esasına dayanan katılım sigortacılığı prensiplerine uygun olarak oluşturur, primlerinizin faizsiz fonlarda değerlendirilmesini sağlarsınız.
Tüm sigorta poliçelerimi Türkiye Finans aracılığı ile yaptırabilir miyim?

​​Türkiye Finans acentesi olduğu 6 sigorta şirketi ile tüm sigorta ihtiyaçlarınız için eksiksiz ve size özel çözümler sunar.

​​DASK, Trafik Sigortası gibi zorunlu sigortaların yanı sıra BES, Kasko, Konut Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası gibi pek çok sigorta poliçenizi Türkiye Finans aracılığı ile yaptırabilirsiniz. ​

Türkiye Finans şubelerinden fiyat teklifi alabilir miyim?

Acentesi olduğumuz sigorta şirketlerinin sunduğu poliçeler hakkında detaylı bilgileri ve fiyat tekliflerini şubelerimizden alabilirsiniz.​​

Prim tahsilatı nasıl yapılır?

Katılım sigortacılığı "yardımlaşma" esasına dayanır ve benzer risklere sahip olan gerçek ya da tüzel kişilerden toplanan primlerin faizsiz fonlarda değerlendirilerek, yaşanan mağduriyetlerin bu fonlar ile karşılanması olarak tanımlanabilir. Diğer bir adı da tekafül sigortacılığı olan bu dayanışma sistemi riskin belirli gruplar arasında dağıtılarak sorumluluğun paylaşılmasını sağlar. ​​

Katılım Sigortacılığı ilkeleri nelerdir?

Katılım Sigorta Sisteminin temel ilkeleri aşağıdaki gibidir:​​

 • ​Yardımlaşma, dayanışma esasına dayanması
 • Gerçek ya da tüzel kişilerden toplanan sigorta primlerinin faizsiz yatırım araçlarında değerlendirilmesi
 • Sigorta teminatı altına alınan değerlerin gayri ahlaki ve meşru görülmeyen iktisadi kıymetler içermemesi
Tekafül nedir?

Arapça kökenli bir kelime olan tekafül, "yardımlaşma, dayanışma" anlamına gelir. Ülkemizde katılım sigortacılığı olarak adlandırdığımız, dayanışma esasına dayanan ve fonların faizsiz yatırım araçlarında değerlendirildiği sigorta sisteminin uluslararası literatürdeki adı tekafül sigortacılığıdır.​

Sigorta ve Tekafül (Katılım Sigortacılığı) arasındaki fark nedir?
 • ​Tekafül sigortacılığı yardımlaşma ve dayanışma amacı taşır, konvansiyonel sigorta şirketleri ise kâr amaçlı kurulmuştur.
 • Tekafül sigortacılığında toplanan fonlar İslami açıdan uygun olan faizsiz yatırım araçlarından değerlendirilir. Konvansiyonel sigortacılıkta ise bütün yatırım araçları kullanılır.
 • Oluşturulan fonlar ve fonlardan elde edilen gelirler tekafül sigortacılığında tüm katılımcılara aitken, konvansiyonel sigortada fonlar sigorta şirketine aittir.