Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Ticari Hat / Ticari Plaka Finansmanı (Ticari Hat / Ticari Plaka Kredisi)*

Ticari Hat / Ticari Plaka Finansmanı (Ticari Hat / Ticari Plaka Kredisi)*

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Ticari taksi, halk otobüsü, dolmuş/minibüs hat ve plaka alımlarında sağlanan finansman (bankacılık kanununa göre kredi) desteğidir.

EN YAKIN ŞUBEHESAPLAMA ARAÇLARI
Başvuru için Gerekli Belgeler​
  • Nüfus cüzdanı veya ehliyet,
  • Gelir belgesi/maaş bordrosu,
  • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
  • Finansmana konu ürünün proforma faturası.
  • 0 kilometre araçlarda, alınacak aracın proforma faturası,
  • 2. El araçlarda, alınacak aracın ruhsat fotokopisi.
  • Ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir.

    Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir.

Ticari Hat/Ticari Plaka Finansmanı (Ticari Hat / Ticari Plaka Kredisi) * Maliyet Tablosu

VadeKâr OranıTahsis ÜcretiAylık Toplam MaliyetYıllık Toplam Maliyet
12 Ay1.46%0.50%1.84%24.42%
24 Ay1.50%0.50%​1.85%24.55​%
36 Ay1.55%0.50%1.89%25.23%​
48 Ay1.60%0.50%​​​1.95%​26.02​​​​​​​%
​​​​​​ ​ ​ ​ ​

40.000 TL. baz alınarak oluşturulan örnek ödeme tablosunda yasal vergiler toplam komisyon tutarına dahildir. Maliyet tablosu hesaplamasında yer alan kar oranları; Yedek Hesap, Finansör, Kasko, Finansman Güvence Sig​​ortası, Otomatik Fatura Ödeme Talimatı ürünlerinin tamamının finansman başvurusu ile birlikte alınması şartıyla uygulanmaktadır. İlgili ürünlere halihazı​rda sahip olma veya ilgili ürünlerin finansman başvurusu ile birlikte alınmaması durumlarında kar oranları değişmektedir. Finansmanın maksimum vadesi 48 ay olup, tahsis ücreti vergiler hariç finansman tutarının binde 5'i oranındadır. Aylık ve yıllık maliyet oranlarına komisyon ve yasal vergiler dahil edilmiş olup, sigorta masrafları dahil edilmemiştir. Banka finansman başvurularını serbestçe değerlendirme, kefil ve başkaca teminatlar ile ek belge isteme, uygun görmediği başvuruları onaylamama, fiyatlamada değişiklik yapma hakkına sahiptir. ​ Şubelerimizi​ ziyaret edebilirsiniz

​​​

*Katılım bankacılığı kuruluş esas ve faaliyetleri doğrultusunda Ticari Hat / Ticari Plaka Finansmanı sağlamaktadır. Ancak bankacılık kanuna göre resmi olarak Ticari Hat / Ticari Plaka Kredisi olarak da nitelendirilmektedir.