Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

e-Devlet Kapısı’na Giriş

​e-Devlet Kapısı Nedir?

e-Devlet Kapısı, tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan bir internet sitesidir. Giriş Kapısı’nın amacı kamu hizmetlerini vatandaşlara, işletmelere, kamu kurumlarına bilgi ve iletişim teknolojileriyle etkin ve verimli bir şekilde sunmaktır.

e-Devlet Kapısı, entegre elektronik hizmetler, kurumlar listesi ve güncel duyurular gibi kısımlardan oluşmaktadır. Bu sayede kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusundaki bilgi ve hizmetlere kolaylıkla erişebileceklerdir.

e-Devlet Kapısını Nasıl Kullanabilirim?

Tüm müşterilerimiz hiçbir ücret ödemeden, Türkiye Finans İnternet Şubesi’ne Müşteri Numarası ve Parolası ile giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üstünde yer alan “e-Devlet Giriş” butonu ile e-Devlet kapısına otomatik olarak bağlanarak sunulan kamu hizmetlerini kullanabilirler.

Ayrıca, www.turkiye.gov.tr. üzerinden Türkiye Finans İnternet Şubesi Müşteri Numaranız ve Parolanız ile e-Devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Bunun için e-Devlet giriş ekranında bulunan "İnternet Bankacılığı" ile giriş sayfasına tıkladıktan sonra "Türkiye Finans" logosunu seçmeniz yeterlidir.

e-Devlet sistemini kullanabilmeniz için Türkiye Finans İnternet Şubesi Parolanızın olması yeterlidir. İnternet Şubesi Parolanız yok ise buraya tıklayarak anında alabilirsiniz.

e-Devlet Kapısı’ndan Ne Tür Hizmetler Verilmektedir?

e-Devlet Kapısı üzerinden vatandaşlara verilen hizmetler genel olarak şöyle gruplandırılabilir:

  • Entegre elektronik kamu hizmetleri
  • Ödeme işlemleri
  • Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kısa yollar
  • Güncel bilgiler ve duyurular
  • Kurumlardan vatandaşlara mesajlar

Bunun yanı sıra kamu kurumları arasında bilgi ve belgelerin paylaşımı e-Devlet Kapısı tarafından sunulan hizmetler ile sağlanmaktadır.

e-Devlet Kapısı’nın sunduğu diğer tüm hizmetlere ulaşmak için tıklayınız.

Türkiye Finans İnternet Şubesi Şifresini Nereden Alabilirim?

Türkiye Finans İnternet Şubesi parolanız yok ise bankamız banka kartı veya kredi kartlarıyla “Anında Şifre” adımından parolanızı kolaylıkla alabilirsiniz.