Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Bir Taşla İki Kuş!

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Şimdi katılma hesabı açmanın tam zamanı. TL katılma hesapları indirimli stopaj oranlarıyla çok avantajlı.​​

Birikimlerinizi Türkiye Finans katılma hesaplarında değerlendirin, hem kâr payı getirisinden hem de avantajlı stopaj oranlarından yararlanın. Dilerseniz hesabınızı bir yıldan uzun vadeli açtırın, stopaj ödemeyin.

Kampanya kapsamında 31 Aralık 2022 ​kadar açacağınız ya da vadesi yenilenecek olan 6 aya kadar vadeli katılma hesaplarınız için %5, 1 yıla kadar vadeli katılma hesaplarınız için %3, 1 yıldan uzun vadeli katılma hesaplarınız içi %0 stopaj oranı uygulanacaktır.

Avantajlı Stopaj Oranlarından Hangi Tarihe Kadar Yararlanabilirim?

30 Eylül 2020 – 31 Aralık 2022​ tarihleri arasında açtıracağınız TL cinsinsen katılma hesaplarınız için avantajlı stopaj oranlarından yararlanabilirsiniz.

Döviz Cinsinden Açılan Katılma Hesapları İçin Avantajlı Stopaj Oranlarından Yararlanabilir miyim?

İndirimli stopaj oranları sadece TL cinsinden açılan katılma hesapları için geçerlidir. Döviz cinsinden açacağınız katılma hesaplarında önceden belirlenmiş olan stopaj oranları uygulanır.

Katılma Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye Finans beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun farklı katılma hesapları sunar. Sizin için en uygun katılma hesabını Türkiye Finans şubelerinden, Türkiye Finans İnternet Şubesi ve Mobil Şube üzerinden açabilirsiniz.

Katılma hesapları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın​.

TL Cinsinden Katılma Hesaplarına Uygulanan Stopaj Oranları Tablosu

Katılma Hesaplarına Uygulanan Stopaj Oranları Tablosu

Katılma hesaplarından elde edilen brüt kâr​ payı getirisi üzerinden kesilen gelir vergisi oranları para cinsi ve vadeye göre farklılaşmaktadır. TL, YP ve Kıymetli Maden katılma hesaplarına ait stopaj oranları aşağıdaki gibidir.

*30.09.2020 tarihinden itibaren açılan ve vadesi yenilenen TL katılma hesaplarında değişikliğe gidilmiştir, 31.12.2022 tarihine kadar tabloda yer alan stopaj oranları uygulanmaktadır.

Vade30 Eylül 2020 – 31 Aralık ​2022 tarihleri arasında açılan ve vadesi yenilenen TL hesaplar*TL
​(Standart Oranlar)
Yabancı Para
(Standart Oranlar)
Kıymetli Maden
(Standart Oranlar)​
6 aya kadar vadeli (180 gün dahil)​​​5%​​​15%20%15%
1 yıla kadar vadeli (181 gün-365 gün dahil)3%12%20%15%
​​1 yıldan uzun vadeli (366 gün ve üzeri​)0​%1​0​%18%​15%