Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle
Banka Gümüş Fiyatları

​​​​​​Gümüş Hesap Nedir?

Gümüş Hesap birikimlerinizi gümüş olarak değerlendirmenizi sağlayan, dilediğiniz zaman gram bazında gümüş alım-satımı yapabileceğiniz vadesiz bir hesap türüdür. Vadesiz Gümüş Hesabı cari bir hesap olduğu için var olan birikiminizi gümüş değeri üzerinden değerlendirmenizi, kâr payı olmadan gümüşe yatırım yapmanızı sağlar.

Türkiye Finans Gümüş Hesap Avantajları

 • Gümüş Hesap birikimlerinizi güvenle değerlendirmenizi sağlar.
 • Türk Lirası, Amerikan Doları ve Euro karşılığında alım satım yapabilirsiniz.
 • İşleminizi Türkiye Finans İnternet Şube, Mobil Şube, 0850 222 22 44 numaralı Müşteri İletişim Merkezimiz üzerinden, TFXTarget uygulaması ile ya da şubelerimizden gerçekleştirebilir, anlık kur fiyatlarından yararlanabilirsiniz.
 • Gümüş hesabınızdan bankamızdaki diğer gümüş hesaplara havale yapabilirsiniz.

Türkiye Finans Gümüş Hesap Özellikleri

 • Alım satımı yapılan Gümüş 999/1000 saflıktadır.
 • Minimum işlem tutarı 0.01 gramdır.
 • Gerçek kişiler için açılan Kıymetli Maden Depo Hesaplarının 150.000 TL'ye kadar kısmı Tasarruf Mevduatı Sigortasına tabidir.

Türkiye Finans Gümüş Hesap Açma

Gümüş Hesabınızı Türkiye Finans İnternet Şubesi ve Mobil Şube üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde açabilirsiniz. Dilerseniz hesap açılışı için size en yakın Türkiye Finans şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Diğer Türkiye Finans Kıymetli Maden Ürünleri

 • Dilerseniz Gümüş Katılma Hesabı açarak hem gram bazında yatırdığınız gümüşlerinizle kâr payı elde edebilir hem de gümüşün değer kazanmasından kazanç sağlayabilirsiniz. Gümüş Katılma Hesabı kâr payı hakkında detaylı inceleme yapmak için Hesaplama Aracı’nı kullanabilirsiniz.
 • Altın Hesab ve Altın Katılma Hesabı ile yatırımlarınızı yine değerli bir maden aracılılığı ile değerlendirebilirsiniz.
 • Altın Şubelerimizi​ ve düzenledikleri altın günlerini takip ederek bilezikten, zincire, çeyrek altından beşibiryerdeye kadar evinizde sakladığınız altınlarınızı kaybolma, çalınma riski olmadan altın yatırımına dönüştürebilirsiniz.
 • Türkiye Finans Gümüş Katılma Hesabı, Altın Hesap, Altın Katılma Hesabınızı Türkiye Finans İnternet Şubesi ve Mobil Şube üzerinden açabilir ya da şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye Finans Gümüş Hesabı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gümüş Hesabı açmak güvenilir mi?

Gümüş hesapları da tıpkı altın hesapları ya da diğer katılım fonu hesapları gibi devlet güvencesine alınmıştır. Hesabınızın 150.000 TL'ye kadar kısmı Tasarruf Mevduatı Sigortasına tabidir.​

Gümüş fiyatlarını anlık takip etmek önemli midir?

Kıymetli maden yatırımı yapanlar birikimlerini doğru değerlendirmek amacıyla piyasaları takip etmeyi tercih eder. Siz de Türkiye Finans’ın TFXTarget​​​ uygulaması ile anında gümüşten TL ya da dövize, dövizden gümüşe dönebilir, 5/24 anlık kur fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Piyasa fiyatlarını anlık takip etmekte zorlanıyorsanız istediğiniz fiyata ulaştığında gümüş almak ya da gümüş satışı yapmak için emir verebilirsiniz.

Gram gümüş alımı nasıl yapılır?

Türkiye Finans gümüş hesabı olan bankalar arasındadır. Gram gümüş satın alma işleminizi Türkiye Finans İnternet Şube, Mobil Şube üzerinden, TFXTarget uygulaması ile ya da şubelerimizden yapabilirsiniz. Dilerseniz Gümüş Hesap açarak birikimlerinizi gram gümüş üzerinden değerlendirebilir, dilerseniz Gümüş Katılma Hesabı ile hem gümüşün değer artışından yararlanabilir hem de kâr payı kazanabilirsiniz.

Altın fiyatlarının yükselmesi gümüş fiyatlarını etkiler mi?

Her ikisi de kıymetli maden olduğu için piyasalardaki değişimlerden, ekonomik gelişmelerden, politik ve sosyal olaylardan etkilenirler. Dolayısıyla altın fiyatlarını artıran her türlü gelişme gümüş fiyatlarını da etkiler.

Gümüşe yatırım yapmak güvenilir mi?

​Gümüş uluslararası piyasalarda işlem gören kıymetli bir madendir. Kullanım alanları hayli geniştir. Gümüşe yatırım yapmak için bankamızda bir Gümüş Hesap ya da Gümüş Katılma Hesabı ​ açmanız gerekir. Her iki hesap da Tasarruf Mevduatı Sigortasına tabidir ve birikimlerinizin 150.000 TL’ye kadar olan kısmı güvence altındadır.

​​

Konuyla ilgili icazet belgesine ulaşmak için tıklayınız..

EN YAKIN ŞUBE ​​ HESAPLAMA ARACI