Paratik Para Kartı

​​​​​​​​​Paratik, Türkiye Finans'ın banka kartıdır. Bankamızda hesabı olan müşterilerimize tahsis edilir.

Paratik Banka Kartının Avantajları

 • Paratik Banka Kartınızı yurtiçi ve yurtdışında; Maestro ve Electron amblemi taşıyan işyerlerinde yapacağınız alışverişlerde nakit yerine kullanabilirsiniz. 1
 • Paratik Banka Kartınız ile hem yurtiçi hem de yurtdışında bulunan ATM'lerden 7/24 para çekebilirsiniz 2​,3
 • Paratik Banka kartına başvurmak için Türkiye Finans İnternet Şubesinden hemen başvurabilir veya size en yakın Türkiye Finans Şubemizi ziyaret edebilirsiniz.​
 • Banka kartınızla günlük para çekme limiti 2.​000TL'dir. 4
 • 2442 SMS Hesap Hizmeti ile katılım fonu hesabınızda ne kadar para kaldığını öğrenebilirsiniz.
  Sorgulama yapmak için "HESAP" boşluk "Müşteri No.-Ek No." yazarak 2442'ye SMS göndermeniz yeterli olacaktır (Örnek: HESAP 1234567-1).
 • Paratik Banka Kartınız ile Paratik ve Paratik Plus ATM’lerinin size sunduğu bütün hizmetlerden yararlanabilirsiniz.
 • İşlem ve alışveriş güvenliğiniz için gerekli olan kart şifrenizi Müşteri İletişim Merkezimi ve İnternet Şubesinden alabilirsiniz.
 • Kartınız kayıp/çalıntı nedeniyle yenilendiyse kart şifreniz değişir. Yeni kart şifrenizi Müşteri İletişim Merkezimi ve İnternet Şubesinden alabilirsiniz.
 • Türkiye Finans Paratik kartınız ile internetten de alışveriş yapabilirsiniz. Güvenli alışveriş sistemi 3D Secure ile internette yapacağınız alışverişin ödeme işlemi öncesinde, bankamızda kayıtlı olan cep telefonunuza SMS ile tek kullanımlık şifreniz gönderilecektir. Ödemeniz, cep telefonunuza gelen bu şifrenin ekrana girilmesi ve bankamızca yapılacak şifre ve kimlik doğrulaması sonrasında gerçekleştirilecektir.

​1. Türkiye Finans Banka Kartları ile yurtdışı POS’lardan yapılan POS Satış, Satış İade işlemlerinde, işlemler Bankamız işlem tarihindeki döviz satış kuru üzerinden TL'ye çevrilecektir. Yurtdışı POS satış, Satış iade işlemlerinin TL karşılıkları üzerinden %1,5 (BSMV dahil) komisyon alınacaktır.
2. Yurt içindeki diğer banka ATM'lerinden gerçekleştireceğiniz para çekme işlemlerinde işlem başına 1.15%+1.04 TL (BSMV dahil), bakiye sorgulama işlemlerinde ise işlem başına 0.27​ TL (BSMV dahil) işlem komisyonu hesabınızdan tahsil edilecektir.
3. Türkiye Finans Banka Kartları ile yurtdışı ATM Para Çekme işlemlerinde, işlemlerin Bankamıza ulaştığı tarihteki döviz satış kuru üzerinden TL'ye çevrilecektir. Yurtdışı ATM Para Çekme işlemlerinin TL karşılıkları üzerinden %1,5 (BSMV dahil) komisyon alınacaktır.
4. Günlük para çekme limiti müşteri segmentine göre farklılık gösterebilecektir.​​

İşlem Yapabileceğiniz Kanallar
ATM