Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Paratik Para Kartı

Paratik Para Kartı

​​​​​​Paratik, Türkiye Finans'ın banka kartıdır. ATM’lerden 7/24 para çekim imkanı sunan Paratik banka kartı bankamızda hesabı olan müşterilerimize tahsis edilir. Tüm yurt içi, yurt dışı ve online alışverişlerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Paratik Banka Kartının Avantajları

  • Paratik Banka Kartınızı yurt içi ve yurt dışında; Maestro ve Electron amblemi taşıyan işyerlerinde yapacağınız alışverişlerde nakit yerine kullanabilirsiniz. 1
  • Paratik Banka Kartınız ile hem yurt içi hem de yurt dışında bulunan ATM'lerden 7/24 para çekebilirsiniz 2,3
  • Türkiye Finans Paratik kartınız ile internetten 3D Secure güvencesi ile alışveriş yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız alışverişin ödeme işlemi öncesinde bankamızda kayıtlı olan cep telefonunuza SMS ile tek kullanımlık şifreniz gönderilir. Ödemeniz, cep telefonunuza gelen bu şifrenin ekrana girilmesi ve bankamızca yapılacak şifre ve kimlik doğrulaması sonrasında gerçekleştirilir.
  • Paratik Banka kartı başvurunuzu Türkiye Finans İnternet Şubesi​ üzerinden hemen yapabilir veya kart başvurusu için size en yakın Türkiye Finans şubesini ziyaret edebilirsiniz.
  • Banka kartınızla günlük para çekme limiti 5.000TL'dir. 4
  • 2442 SMS Hesap Hizmeti ile katılım fonu hesabınızda ne kadar para kaldığını öğrenebilirsiniz. Sorgulama yapmak için "HESAP" boşluk "Müşteri No.-Ek No." yazarak 2442'ye SMS göndermeniz yeterli olacaktır (Örnek: HESAP 1234567-1).
  • Paratik Banka Kartınız ile Paratik ve Paratik Plus ATM’lerinin size sunduğu bütün hizmetlerden yararlanabilirsiniz.
  • İşlem ve alışveriş güvenliğiniz için gerekli olan kart şifrenizi 0850 222 22 44 numaralı Müşteri İletişim Merkezimizi arayarak ve Türkiye Finans İnternet Şubesi üzerinden alabilirsiniz.
  • Kartınız kayıp/çalıntı nedeniyle yenilendiyse kart şifreniz değişir. Yeni kart şifrenizi 0850 222 22 44 Müşteri İletişim Merkezimizi arayarak ve Türkiye Finans İnternet Şubesi üzerinden alabilirsiniz.

1. Türkiye Finans Banka Kartları ile yurtdışı POS’lardan yapılan POS Satış, Satış İade işlemlerinde, işlemler Bankamız işlem tarihindeki döviz satış kuru üzerinden TL'ye çevrilecektir. Yurtdışı POS satış, Satış iade işlemlerinin TL karşılıkları üzerinden %1,5 (BSMV dahil) komisyon alınacaktır.

2. Yurt içindeki diğer banka ATM'lerinden gerçekleştireceğiniz para çekme işlemlerinde işlem başına 1.15%+1.04 TL (BSMV dahil), bakiye sorgulama işlemlerinde ise işlem başına 0.27 TL (BSMV dahil) işlem komisyonu hesabınızdan tahsil edilecektir.

3. Türkiye Finans Banka Kartları ile yurtdışı ATM Para Çekme işlemlerinde, işlemlerin Bankamıza ulaştığı tarihteki döviz satış kuru üzerinden TL'ye çevrilecektir. Yurtdışı ATM Para Çekme işlemlerinin TL karşılıkları üzerinden %1,5 (BSMV dahil) komisyon alınacaktır.

4. Günlük para çekme limiti müşteri segmentine göre farklılık gösterebilecektir.

İşlem Yapabileceğiniz Kanallar
ATM