Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Konut Finansmanı (Konut Kredisi)*

Konut Finansmanı (Konut Kredisi)*

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Avantajlı kâr payı oranları ile hayalinizdeki eve sahip olmak çok kolay!​

Avantajlı kâr payı oranları ile hayalinizdeki eve sahip olmak çok kolay!​ Türkiye Finans ​Konut Finansmanı (bankacılık kanununa göre konut kredisi), uygun koşullarda ev sahibi olmanız için sunulan finansman desteğidir.

Satın almak istediğiniz gayrimenkul katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak Türkiye Finans tarafından satın alınır ve size istediğiniz vade üzerinden satılır.

Konut finansmanı (konut kredisi) * çözümlerimizden bütçenize göre dilediğinizi seçebilir, uygun ödeme koşulları ile zorlanmadan ev sahibi olabilirsiniz.

EN YAKIN ŞUBE HESAPLAMA ARAÇLARIHEMEN BAŞVUR

Türkiye Finans Mortgage Finansmanı (Mortgage Kredisi) * Ödeme Çözümleri

Artan Taksitli Mortgage Finansmanı (Mortgage Kredisi) *

Düşük tutarda başlayan taksit ödemelerinin ilerleyen aylarda kademeli olarak arttırıldığı konut finansmanı (bankacılık kanununa göre konut kredisi)dır.

Zaman içinde gelir artışı öngörüyorsanız sizin için en ideal çözüm önerimizdir.

Azalan Taksitli Mortgage Finansmanı (Mortgage Kredisi) *

Taksit ödemelerinin ilerleyen aylarda kademeli olarak azaltıldığı konut finansmanı (ban​kacılık kanununa göre konut kredisi)dır.

Gelecekte oluşacak gelir ve gider dengenizi öngörerek taksitlerinizin azalarak ilerlemesini istiyorsanız sizin için en ideal çözüm önerimizdir.

Ara Ödemeli Mortgage Finansmanı (Mortgage Kredisi) *

3, 6 , 12 gibi belirli periyodlarda düzenli taksit planı oluşturulabilen konut finansmanı (bankacılık kanununa göre konut kredisi)dır.

Prim ve ikramiye ödemeleri ile yılın belirli dönemlerinde geliriniz artış gösteriyor ise sizin için en ideal çözüm önerimizdir. ​

Konut Finansmanı (Konut Kredisi) * Maliyet Tablosu

Taksit tutarlarınızı değişken olarak belirleyebileceğiniz konut finansmanı (bankacılık kanununa göre konut kredisi)dır.

Harcamalarınızı göz önüze alarak taksit tutarlarınızı değişken olarak belirlemek istiyorsanız sizin için en ideal çözüm önerimizdir.​

Başvuru için Gerekli Belgeler
 • Nüfus cüzdanı veya ehliyet,
 • Gelir belgesi/maaş bordrosu,
 • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi, 
 • Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesi
 • Ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir.
 • Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir.

Konut Finansmanı Maliyet Tablosu​ ​

VadeKâr OranıTahsis ÜcretiAylık Toplam MaliyetYıllık Toplam Maliyet
​12 Ay%1,590,50%1,83%%24.37​
24 Ay%1,590,50%1,72%%22,73
36 Ay%1,590,50%1,68%%22,16
48 Ay%1,590,50%1,66%%21.87​
60 Ay%1,590,50%1,65%%21.69
72 Ay%1,590,50%1,64%%21.58
84 Ay%1,590,50%1,64%​%21.50
96 Ay%1,590,50%1,63%%21.44
108 Ay%1,590,50%1,63%%21.39
120 Ay%1,590,50%1,63​%​%21.36​​

100.000 TL. baz alınarak oluşturulan konut finansmanı örnek ödeme tablosunda yasal vergiler toplam komisyon tutarına dahildir. Maliyet tablosu hesaplamasında yer alan kar oranları; Yedek Hesap, DASK, Finansman Güvence ​Sigortası, Otomatik Fatura Ödeme Talimatı ürünlerinin tamamının finansman başvurusu ile birlikte alınması şartıyla uygulanmaktadır. Finansmanın maksimum vadesi 120 ay olup, tahsis ücreti vergiler hariç finansman tutarının binde 5’i oranındadır. Yıllık maliyete kar oranı, tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti dahil edilmiştir. Alınacak ücretler: 500 TL tahsis ücreti, 188.80 TL ipotek tesis ücreti, 870.84TL Ekspertiz(Değerleme) ücretidir. Ekspertiz ücreti minimum maliyetler üzerinden hesaplanmış olup Ekspertiz ücreti Resmi Kurumlara ödenen harç miktarına, taşınmazın alanına, mevcut durumuna ve bulunduğu lokasyona göre değişebilmektedir.​​Gayrimenkulün bulunduğu lokasyona bağlı olarak ekspertiz firmasına ödenen meblağ arttığında, müşteriden tahsil edilecek ekspertiz ücreti de artacaktır. Ekspertiz maliyet tutarının 1.5 katı kadar hesabınıza bloke tesis edilmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra oluşan gerçek maliyet tahsil edilerek, kalan bakiye için hesabınızdaki bloke çözülecektir. Konut sigortası ve DASK prim ücretleri lokasyona ve m2'ye göre, Finansman güvence sigortası ise müşterinin cinsiyeti, yaşı vb. kriterlere göre değişiklik göstermekte olup; yıllık maliyet hesaplamalarına dahil edilmemektedir. Banka finansman başvurularını serbestçe değerlendirme, kefil ve başkaca teminatlar ile ek belge isteme, uygun görmediği başvuruları onaylamama, fiyatlamada değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yukarıda yazılı ürünlere sahip olmaksızın kullanılacak finansmana uygulanan genel ücret ve masraflara ilişkin bilgiyi Ürün ve Hizmet Ücretleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için Şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz. ​​​​

Sıkça Sorulan Sorular​

Konut bedelinin en fazla ne kadarı için finansman desteği kullanılabilirim?

​​​​Satın alacağınız konut için ekspertiz firmalarının belirlediği ve bankamızca uygun görülen ekspertiz değerinin %80​’i kadar finansman desteği kullanabilirsiniz.

Ekspertiz ücreti nedir?
 • ​ Konut finansmanı (konut kredisi) * başvurularında, konutun değerinin tespiti için, anlaşmalı firmalardan eksper talep edilir.

 • Ekspertiz ücreti eksper tarafından verilen hizmetin bedelidir.

 • Ekspertiz ücreti finansman desteği başvurusunda bulunan müşterilerimizden tahsil edilir.

Mortgage finansmanı (mortgage kredisi) * için en fazla kaç ay vade yapılabilir?

​​Bankamızdaki uygulamada mortgage kredileri için uygulanan maksimum vade süresi 120 aydır.​

Mortgage finansmanı (mortgage kredisi) * için gerekli belgeler nelerdir?
 • ​​​Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti veya kat irtifaklı tapu
 • Nüfus cüzdanı veya ehliyet
 • Gelir belgesi / Maaş bordrosu
 • İkametgah belgesi / Son 3 aya ait olmak üzere isme kayıtlı fatura
İnşaatı devam eden projeler için konut finansmanı (konut kredisi) * kullanılabilir mi?

​​İlgili proje eğer Bankamız ile anlaşmalı ise, henüz tamamlanmamış projedeki daireler için anlaşılan kâr oranları ile konut finansmanı kullanılabilir.

Konut finansmanının (konut kredisinin) * erken ödenmesi/kapanması durumundaki ücret politikası nedir?
 • ​​​​Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'una ve Konut Finansmanı (Konut Kredisi) * Sözleşmeleri Yönetmeliği'ne göre tüketicinin borçlandığı tutarın tamamını veya bir ya da birden fazla taksiti vadesinden önce ödemesi durumunda konut finansmanı (konut kredisi) * kuruluşları tarafından erken ödeme tazminatı talep edilebilir.

 • Erken ödeme tazminatı oranı, erken ödenen tutarın kalan vadesi 36 ayı aşmayan kredilerde % 1'i, kalan vadesi 36 ayı aşan kredilerde ise % 2'si kadardır.

Cayma Hakkı nedir?
 • Ön ödemeli konut finansmanlarında (konut kredilerinde) * tüketiciler on dört gün içerisinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin ön ödemeli konut satış sözleşmesinden cayma hakkında sahiptir.​

 • Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. 

 • Satıcı, cayma hakkı konusunda tüketicinin bilgilendirildiğini ispat etmekle yükümlüdür.

Ekspertiz ve ipotek tesis ücreti ne kadardır? Konut üzerindeki ipoteği kaldırmak istediğimde (fek) ne kadar ücret ödemeliyim?
 • ​​Ekspertiz ve ipotek tesis ücreti, değerlemeyi yapan ekspertiz firması ile ipoteği tesis eden firmanın Bankamız'a faturalandırdığı tutar kadardır.

 • İpotek fek masrafı alınmamaktadır.

*Katılım bankacılığı kuruluş esas ve faaliyetleri doğrultusunda Konut Finansmanı sağlamaktadır. Ancak bankacılık kanuna göre resmi olarak Konut Kredisi olarak da nitelendirilmektedir.​

Sıkça Sorulan Sorular​​​​​​​​

İşlem Yapabileceğiniz Kanallar