Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Dolandırıcılık Yöntemleri

​​​​​​​Güvenli Dijital Bankacılık​

Güvenliğiniz Önceliğimiz!

Bankacılık işlemlerinizi en kolay ve en hızlı biçimde gerçekleştirmeniz için farklı Dijital Bankacılık uygulamaları kullanıyoruz. Uygulamalarımızı geliştirirken işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilmeniz için teknolojinin bize sunduğu bütün olanaklardan yararlanıyoruz.

Dijital Dolandırıcılara Karşı Bilgilenelim!

Dijital Bankacılık uygulamaları üzerinden yapılan dolandırıcılık işlemlerinde farklı birçok yöntem kullanılmaktadır. Böyle bir dolandırıcılık girişimi ile karşı karşıya kalmanız halinde bunu fark edebilir ve çok basit önlemlerle güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Dolandırıcılar Nerelerde Karşımıza Çıkabilir?​

Basından da takip edebileceğiniz gibi dolandırıcılar size telefonla ulaşabilir, sosyal medyada sizi yanlış yönlendirebilir, e-posta ve kısa mesajlarla sizi yanıltabilir ya da çok daha gelişmiş tekniklerle internet ve mobil şubeniz üzerinden bilgilerinize ulaşmaya çalışabilirler. Aşağıdaki bilgilendirmeleri okuyarak nelere dikkat etmeniz ve nasıl önlemler almanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. 

Telefon Dolandırıcılarına İnanmayın!

Nasıl Çalışırlar?
Sizden Ne İsterler?
Telefon Dolandırıcıları İçin Alacağınız Önlemler

Sosyal Medya Dolandırıcılarına Çok Dikkat Edin!

Nasıl Çalışırlar?
Sizden Ne İsterler?
Sosyal Medya Dolandırıcıları İçin Alacağınız Önlemler

E-Posta, SMS ve Sosyal Medya Dolandırıcılarına Avlanmayın!

Nasıl Çalışırlar?
Sizden Ne İsterler?
E-Posta, SMS ve Sosyal Medya Dolandırıcıları İçin Alacağınız Önlemler

İnternet ve Mobil Cihaz Dolandırıcılarına Karşı Önlem Alın!

Nasıl Çalışırlar?
Sizden Ne İsterler?
İnternet ve Mobil Cihaz Dolandırıcıları İçin Alacağınız Önlemler

İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat Edin!

Dolandırıcılar, sahte siteler açarak, aslında hiç var olmayan ya da kendilerine ait olmayan ürün veya hizmetleri satmak için reklam yaparlar – ya da gerçek görünebilmek için mevcut itibarlı markaların internet sitelerini taklit etmeye çalışırlar.

  • Dolandırıcılar tamamen gerçek görünen sahte bir internet sitesi açarlar. 
  • Dolandırıcılar, ödemelerinizi EFT ve havale gibi yöntemlerle doğrudan doğruya banka hesaplarına göndererek ya da kart bilgileriniz ile ödeme yapmanızı isteyebilirler. 
  •  Alışveriş yaptığınız internet sitesinin yasal ve gerçek olduğundan emin olmak için iyi bilinen ve güvenilir arama motorlarını kullanın ve en iyi sonuçları seçin. Beklenmedik bir e-posta ile gelen hiçbir linke güvenmeyin, asla girmeyin. ​
Ödeme yaptığım sitenin güvenli olup olmadığını nasıl bilebilirim?