Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Mobil ve İnternet Şubesi

Mobil ve İnternet Şubesi

​​​​​​Türkiye Finans İnternet Şubesi, işlemlerinizi güvenle gerçekleştirmeniz ve gizliliğinizi koruyabilmeniz için gelişmiş güvenlik ayarlarına sahiptir.​

Türkiye Finans İnternet Şubesi ile ihtiyaç duyduğunuz bankacılık işlemlerini 7/24 kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubesi güvenli hizmet verebilmek adına sağlam teknolojik altyapı ile korunmaktadır. Ancak İnternet Şubesi’ni kullanırken kullandığınız bilgisayarın ve web tarayıcılarının güvenliğinden emin olmalısınız.

Ayrıca sizin için geliştirdiğimiz güvenlik uygulamalarını kullanarak veri güvenliğinizi en üst düzeye çıkarabilirsiniz.​

Türkiye Finans İnternet Şubesi Güvenlik Uygulamaları

Anadolu Hisarı Güvenlik Yazılımı

İki Aşamalı Giriş Ekranı

İnternet Şubesi’ne Ulaştığınızdan Emin Olun
VeriSign Extended Validation SSL Sertifikası

Erişim Güvenliği

Bilgisayar Tanımlama

    İnternet Şubesini kullanacağınız bilgisayar/bilgisayarları tanımlayarak, farklı bir bilgisayardan İnternet Şubesinize girilmesini engelleyebilir, yüksek güvenlik sağlayabilirsiniz. Bilgisayar Tanımlama'nın kullanılabilmesi için Anadolu Hisarı'nın seçilmek istenen bilgisayarlarda yüklü olması gerekmektedir.

  • Türkiye Finans İnternet Şubesi’ne giriş yapacağınız bilgisayar ya da bilgisayarları tanımlayarak farklı bir bilgisayardan giriş yapılmasını engelleyebilirsiniz.
  • Bilgisayar Tanımlama uygulaması veri güvenliğiniz için yüksek güvenlik sağlayacaktır.
  • Bilgisayar Tanımlama uygulamasını kullanmak için öncelikle Anadolu Hisarı programını bilgisayarınıza indirmeli ve kurulumunu yapmalısınız.

Bilgisayar Tanımlama Nedir?

Bilgisayar Tanımlama, İnternet Şubesi müşterilerinin güvenliğini en üst düzeye çıkarmak amacıyla geliştirilmiş bir üründür. Bilgisayar Tanımlama ile İnternet Şubesine girişler kullanıcıların kontrolü altına alınmakta ve kullanıcıların belirlemiş olduğu bilgisayarların dışında herhangi bir bilgisayardan İnternet Şubesine girişler engellenmektedir.

Bilgisayar Tanımlama'da Uygulama Nasıl Olmaktadır?

Bilgisayar Tanımlama'nın aktif olabilmesi için İnternet Şubesinin kullanılacağı bilgisayar veya bilgisayarların müşteri tarafından seçilmesi yeterlidir. Sistem, seçilen bilgisayarlardan İnternet Şubesine giriş yapılmasına izin verirken diğer bilgisayarlardan giriş yapılmasını ise engelleyecektir. Kullanıcıların şifre ve parola gibi bilgileri ele geçirilse dahi, İnternet Şubesi girişleri sadece önceden belirlenmiş bilgisayarlardan yapılabileceği için başkaları tarafından kullanılamayacaktır.

Bilgisayar Tanımlama'yı Nasıl Yapabilirim?

İnternet Şubesinde "Güvenlik Ayarları / Bilgisayar Tanımlama" adımından istediğiniz bilgisayar veya bilgisayarları seçerek işleminizi yapabilirsiniz.

Bilgisayar Tanımlama İçin Nelere İhtiyacım Var?

Bilgisayar Tanımlama'nın kullanılabilmesi için Anadolu Hisarı'nın seçilmek istenen bilgisayarlarda yüklü olması gerekmektedir.​​

Zaman Ayarları

İnternet Şubenizi Sadece Kullandığınız Zamanlarda Aktifleştirebilirsiniz

İnternet Şubesini kullanmak istediğiniz zaman periyotlarını tanımlayarak, sadece belirlediğiniz zamanlarda İnternet Şubesine girişinizin aktif olmasını sağlayabilirsiniz.

Tatil Ayarları

İnternet Şubenizi Geçici Olarak Kapatabilirsiniz

Tatil başlangıç ve tatil bitiş zamanlarınızı girerek; tanımlı süre içinde İnternet Şubenizi kapatabilirsiniz. Tatil sürenizin sonunda İnternet Şubeniz otomatik olarak kullanımınıza açılacaktır.

İşlem Sınırlama

Size Özel İnternet Şubesi

İnternet Şubesinde kullanmak istemediğiniz veya sadece görüntüleme amacıyla kullanmak istediğiniz hesaplarınızı belirleyerek güvenliğinizi daha da artırabilirsiniz.

Hesap Sınırlama

Size Özel İnternet Şubesi

İnternet Şubesinde kullanmak istemediğiniz veya sadece görüntüleme amacıyla kullanmak istediğiniz hesaplarınızı belirleyerek güvenliğinizi daha da artırabilirsiniz.

İki Aşamalı Giriş Ekranı

Bankaya ulaştığınızdan eminsiniz

İnternet Şubesi'ne ulaşmak istediğinizde sizden ilk olarak müşteri numaranız ve parolanız istenmektedir. Doğru olarak müşteri numaranızı ve parolanızı girdiğiniz zaman sizi şifre ve özel soru aşaması karşılar. Bu soruların üst tarafında adınız, soyadınız ve İnternet Şubesi'ne son giriş zamanınız yazmaktadır. Bu bilgiler sizin Türkiye Finans'a ulaştığınızın teyididir.

Sanal Klavye

Sanal Klavye İle Güvenli Giriş

Parolanız ile birlikte kullanacağınız şifrenizi sanal klavye ile girmeniz güvenliğinizi daha da artıracaktır.

İstediğiniz Yerde Bankacılık

İstediğiniz Yerde Bankacılık

İnternet Şubesini kullanacağınız IP numaralarını/aralığını tanımlayarak diğer IP'lerden girişlere kapatabilirsiniz.​​