Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Kâr Payı Hesaplama Aracını kullanarak hem katılma hesaplarınızdan hem de e-katılma hesabınızdan katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak gelen kâr payınızı hesaplayabilirsiniz.

Kar Payı Nedir?

Katılım bankacılığı faiz değil kâr esasına dayalı faaliyet gösteren bir bankacılık sistemidir. Diğer katılım bankaları gibi Türkiye Finans da kâr ve zarara katılma esasına göre fon toplar; ticaret, ortaklık ve finansal kiralama gibi yöntemlerle fon kullandırır. Tasarruf sahiplerinden toplanan fonları faizsiz finansman prensipleri dahilinde ticaret ve sanayide değerlendirir, oluşan kâr ve zararı tasarruf sahipleriyle paylaştırır. Müşteriye ödenecek katılım bankası kâr payı, havuzda toplanan fonların kullandırılması sonucunda doğan kârdan ödenir.

Katılma Hesabı Nedir?

Katılma Hesabı en az bir ay vadeli olarak açılan ve kâr-zarar ortaklığı çerçevesinde vade sonunda getirinin paylaşıldığı bir hesap türüdür. Katılma Hesabı bankanın finansman sağladığı projelerin kârına veya zararına ortak olma esasına dayanır. Önceden belirlenmiş ve taahhüt edilen bir getirisi yoktur.

e-Katılma Hesabı Nedir?

e-Katılma Hesabı Türkiye Finans İnternet Şubesi ve Mobil Şube üzerinden kolayca açabileceğiniz bir katılma hesabı türüdür. Dijital bankacılığa özel avantajlı kâr payı oranlarından yararlanmanızı sağlar.

TL
TL
TL

​​​


1 Ay = 31 Gün
3 Ay = 91 Gün
6 Ay = 180 Gün
1 Yıl = 364 Gün
1 Yıldan Uzun Vadeli= 365 – 450 Gün olup; kırık vadeler için ilgili kâr payı oranlarını şubelerimizden öğrenebilirsiniz.

Kâr payı oranları ileriye yönelik bir taahhüt olmayıp gösterge niteliğindedir.
Altın katılma hesapları en az 92 gün ve 50 gr olacak şekilde açılmaktadır.
Gümüş katılma hesapları en az 92 gün ve 5000 gr olacak şekilde açılmaktadır.