Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

İhtiyaç Finansmanı (İhtiyaç Kredisi)*

İhtiyaç Finansmanı (İhtiyaç Kredisi)*

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Herkesin İhtiyacı Farklı, Finansmanı Aynı!

İhtiyaç finansmanına şubelerden, mobilden, internet şubesinden veya çağrı merkezinden başvur, Türkiye Finans'ın sunduğu avantajlardan sen de yararlan!

​Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanı (İhtiyaç Kredisi)* Sizinle!​

Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanı (bankacılık kanununa göre ihtiyaç kredisi), 36 aya varan vade seçenekleri ile bütçenize uygun ödeme koşulları sunar. İhtiyaç Finansmanı (İhtiyaç Kredisi)* başvurunuzu hemen yapın, ödemeye 3 ay sonra başlayın. Üstelik Türkiye Finans’ın temel bankacılık işlemlerinden de ücretsiz yar​arlanın.​​​

Türkiye Finans müşterileri ATM, Mobil Şube ve İnternet Şubesinden gerçekleştirdikleri EFT/Havale işlemleri için ücret ödemiyor, tam 8700 anlaşmalı ATM’den aynı ay içerisinde tek seferde 500 TL'ye kadar olan tüm para çekme işlemlerini komisyon ücreti ödemeden gerçekleştiriyor​ ve Aidatsız Happy Zero kartları ile “bonus” ve “ekstre indirim” kampanyalarına ücretsiz olarak katılabiliyor. Masraflara Değil, Hayata Katılın kampanyası ile sizleri Türkiye Finans’ın avantajlı dünyasına bekliyoruz..

İhtiyaç Finansmanı (İhtiyaç Kredisi)* Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç Finansmanı (İhtiyaç Kredisi)* başvurunuzu Türkiye Finans İnternet Şubesi, Mobil Şube  ve Müşteri İletişim Merkezi üzerinden yapabilir veya dilerseniz size en yakın Türkiye Finans Şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Henüz Türkiye Finans müşterisi değilseniz; şubeye gitmenize gerek kalmadan, Mobil Şube üzerinden Görüntülü Görüşme ile dakikalar içinde müşterimiz olabilir, İhtiyaç Finansmanı (İhtiyaç Kredisi)* başvurunuzu hemen yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.​

 • Finansman tutarı 50.000 TL’ ye kadar olması durumunda maksimum vade 36 ay​,
 • Finansman tutarı 50.000 - 100.000 TL’ ye kadar olması durumunda maksimum vade 24 ayı​,
 • Finansman tutarının 100.000 TL’den fazla olması durumunda maksimum vade 12 ayı aşamaz.
​​ EN YAKIN ŞUBE Şube ve atm listesi için tıklayın.HESAPLAMA ARAÇLARI İhtiyaç Finansmanı hesaplama aracına gitmek için tıklayın.​​Bu bağlantı yeni sekmede açılacak.Bu bağlantı yeni sekmede açılacak.
İhtiyaç Finansmanı (İhtiyaç Kredisi)* Başvurusu için Gerekli Belgeler
 • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport,
 • Gelir belgesi/maaş bordrosu,
 • ​Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Ücretli çalışan ki​şiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir.

  Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir.

Sigortalı İhtiyaç Finansmanı (İhtiyaç Kredisi)* Kâr Payı Oranları ve Maliyet Tablosu

​VadeKâr ​Payı OranıTahsis ÜcretiAylık Toplam MaliyetYıllık Toplam Maliyet
12 Ay
4.39%​​0.50%5.83%97.27%
​24 Ay
4.49%0.50%5.91%99.11%
​36 Ay4.49%​0.50%
5.89%98.75%
​​​​​ ​​​​ ​​​​ ​​​​ ​

Sigortasız İhtiyaç Finansmanı (İhtiyaç Kredisi)* Kâr Payı Oranları ve Maliyet Tablosu

​VadeKâr Payı OranıTahsis ÜcretiAylık Toplam MaliyetYıllık Toplam Maliyet
12 Ay
5.39%​​0.50%7.13%128.51%
​24 Ay
5.49%​0.50%7.21%130.36%
​36 Ay5.49%​​0.50%
7.20%130.24%
​​​​​​​​​​​​ ​​​​ ​​​​ ​​​​ ​

10.000 TL. baz alınarak oluşturulan İhtiyaç Finansmanı (İhtiyaç Kredisi)* ​örnek ödeme tablosunda yasal vergiler toplam komisyon tutarına dahildir. Sigortalı İhtiyaç Finansmanı (İhtiyaç Kredisi)* ​Kâr Payı Oranları maliyet tablosu hesaplamasında yer alan Kâr payı oranları; Finansman Güvence Sigortası’nın finansman başvurusu ile birlikte alınması ve 300.000 TL'ye kadar kullandırılacak finansmanlar için geçerlidir. Kâr Payı Oranları, finansman vadesi ve müşterinin kkb skoruna göre değişiklik gösterebilmektedir. ​​Finansman tutarı; 50.000TL’ye kadar olması durumunda maksimum vade 36 ayı, 50.000-100.000 TL’ye kadar olması durumunda 24 ayı, 100.000 TL’den fazla olması durumunda 12 ayı aşamaz. Tahsis ücreti finansman fiyatlamasının bir parçasıdır. Tahsis ücreti vergiler hariç finansman tutarının binde 5'i oranındadır. Aylık ve yıllık maliyet oranlarına komisyon ve yasal vergiler dahil edilmiş olup, sigorta masrafları dahil edilmemiştir. Banka finansman başvurularını serbestçe değerlendirme, kefil ve başkaca teminatlar ile ek belge isteme, uygun görmediği başvuruları onaylamama, fiyatlamada değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yukarıda yazılı ürünlere sahip olmaksızın kullanılacak finansmana uygulanan genel ücret ve masraflara ilişkin bilgiyi Ürün ve Hizmet Ücretleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için Şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

*Katılım bankacılığı kuruluş esas ve faaliyetleri doğrultusunda İhtiyaç Finansmanı sağlamaktadır. Ancak bankacılık kanuna göre resmi olarak İhtiyaç Kredisi olarak da nitelendirilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular​

İhtiyaç Finansmanı (İhtiyaç Kredisi)* başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?
 • ​​​​Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport,
 • Gelir belgesi/maaş bordrosu,
 • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi

Ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir.

Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir.

İhtiyaç Finansmanı (İhtiyaç Kredisi)* üst vadesi nedir?

​​​ İhtiyaç Finansmanı (İhtiyaç Kredisi)* 36 ​ay vadeye kadar kullanılabilir.

​ ​
Başvuru sonucumu nasıl öğrenebilirim?
 • ​​Şubenizden yapmış olduğunuz finansman başvurunuzun sonucunu Şubenizden,
 • İnternet/Mobil Şubenizden yapmış olduğunuz başvuru sonucunuzu "Başvuru İzleme" seçeneğinden öğrenebilirsiniz.
 • Kurumsal web sitemiz üzerinden ve/veya SMS ile yapacağınız başvurularınızın sonuçları hemen SMS olarak bildirilecektir. Başvurunuzun olumsuz sonuçlandırılması durumunda Banka tarafından sisteme kayıtlı e-mail adresinize veya cep telefonunuza bildirim yapılacaktır.
​​