Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

SGK Ödemeleri

SGK Ödemeleri

​​​​​​​Tüm SGK prim / borç ödemelerinizi İnternet Şubesi ve Mobil Şube uygulamamızdan*, Şubelerimizden hızlı ve kolayca ödeyebilirsiniz.​

SGK prim ödemelerimi nasıl gerçekleştirebilirim?

Türkiye Finans İnternet Şubesi, Mobil Şube uygulaması ve Şubelerimizden hesabınızdan ya da kredi kartınız aracılığı ile, SGK web sitesinden ise kredi kartınız ile “4A SGK”, “4B BAĞ-KUR” ve “Diğer Tahsilat” borç türlerinin ödemelerini yapabilirsiniz.

İnternet Şubesi ve Mobil Şubesinden Ödeme

İnternet Şubesi’nden,

İnternet Şube – Ödemeler – SGK – Borç Ödeme adımından TCKN / VKN / SGK Sicil No bilgisi girilerek prim ödemesi online sorgusunu hızlı ve kolayca gerçekleştirip borç ödemenizi hesabınızdan rahatlıkla yapabilirsiniz.

Mobil Şube’den,

Mobil Şube – Ödemeler – SGK – Borç Ödeme adımından TCKN / VKN / SGK Sicil No bilgisi girilerek prim ödemesi online sorgusunu hızlı ve kolayca gerçekleştirip borç ödemenizi hesabınızdan rahatlıkla yapabilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatı

Otomatik Ödeme Talimatı, “4A SGK Cari Dönem” ve “4B BAĞ-KUR Cari Dönem” ödemelerinizi Türkiye Finans İnternet Şubesi ve Şubelerimizden hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vererek kolayca ödeyebilirsiniz.

Toplu Ödeme Sistemi

Otomatik ödeme talimatı vermek ve ödemelerini manuel takip etmek istemeyen müşterilerimiz, şubelerinden temin edecekleri toplu ödeme şablonuna tahsilatının yapılmasını istedikleri "4A SGK Cari Dönem" ve "4B BAĞ-KUR Cari Dönem" borç türleri için sicil/TCKN bilgilerini girerek ilgili şablonu tekrar şubesine geri gönderir. Toplu ödeme sistemi ile yüzlerce tahsilatın toplu olarak, sıra beklemeden tek seferde gerçekleşmesi sağlanır.

SGK Web Sitesi'nden Ödeme

  • www.sgk.gov.tr adresinden kredi kartı ile prim borcu ödeme sayfasına girin.
  • TCKN /VKN /SGK Sicil No bilgisini yazın.
  • Sorgu tipini (ödemesi yapılacak borç türü) seçin.
  • Kod doğrulaması (işlem bazlı olarak ekranda beliren harf ve rakamlardan oluşan kod girişi) işleminizi yaptıktan sonra "Sorgula" butonunu tıklayın.

Seçmiş olduğunuz sorgu tipine göre borç bilgileriniz ekrana gelecektir. Bu ekrandan kredi kartı bilgilerinizi girerek SGK prim ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

* İnternet ve Mobil Şube Ödemeler kısmında yapılan işlemler, her gün 23:45 - 00:15 saatleri arasında kurumlar ile yapılan mutabakatlar nedeniyle gerçekleştirilmeyecektir.​​​​

İşlem Yapabileceğiniz Kanallar