Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

​​

​​​“Hayata Katılım Bankası” stratejisi ile Mayıs 2018’de kurum kimliğini yenileyen Türkiye Finans, yenilikçi bakış açısıyla belirlediği hedeflerini her geçen gün daha da büyütüyor.

Sadece müşterilerinin değil bulunduğu sektörün de dinamiklerini değiştiren Türkiye Finans, sektörde ilk olan ürün ve hizmetleri hayata geçirmenin yanı sıra topluma katkı sağlayan sosyal sorumluluk projeleriyle de hayata katılım stratejisini sürdürülebilir kılıyor.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi:

“Çocuklara Gönül Ver”

"Hayata Katılım Bankası" olarak çıktığımız bu yolda, sosyal sorumluluk projelerimizin hayatın en önemli odak noktasından beslenmesini hedefledik ve çocukları seçtik.

2018 yılında “Çocuklara Gönül Ver” ismiyle yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattık. Projenin ilk adımı olarak ihtiyaç olan bölgelerde birer kitaplık kurmak amacıyla “Bir kitap da senden olsun, geleceğimiz umutla dolsun” kampanyasını gerçekleştirdik.

Projenin ilk adımında Genel Müdürlük binasına ve tüm şubelere çocuk kitapları toplamak üzere kitap kumbaraları yerleştirildi. Müşterilerimiz ve çalışanlarımızın kitap bağışı ile katkı sağladıkları kampanyada çok kısa sürede 8.000’den fazla kitap topladık. Banka bünyesindeki çalışanlarımızın oluşturduğu İyilik Kulübünün desteği ile Manisa, Uşak, Urfa, Sinop, Sivas ve Kütahya olmak üzere, toplam 6 ildeki 6 okula giderek topladığımız hikâye kitaplarını 1000’e yakın çocuğa ulaştırdık. Türkiye Finans olarak 2019 yılında da devam ettireceğimiz kampanya ile çocuk eğitiminde önemli bir yere sahip olan kitap okuma alışkanlığını kazandırabilmek ve kitap okumanın önemini vurgulamak amacıyla daha çok çocuğa ulaşmayı ve daha çok çocuk kütüphanesi kurmayı hedefliyoruz.

Türkiye Finans Koruncuk İşbirliği

Türkiye Finans “Çocuklara Gönül Ver” sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Koruncuk Vakfına bağışlanan bilgisayarlarla, vakfın Bolluca Çocuk Köyünde bulunan Kültür Merkezi içerisinde ''Türkiye Finans Bilişim ve Lisan Laboratuvarı'' açılışını gerçekleştirdik. Eğitimde fırsat eşitliği sağlama yolunda küçük ama önemli bir destek sağladık. ​