Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Bankamızdan Duyurular

​​​Türkiye Finans Destek Paketi ile Müşterilerimize ve Ekonomimize Destek Oluyoruz.24 Mart 2020

​​Yeni tip koronavirüs salgınının ülkemiz ekonomisine olan etkilerini azaltmak amacıyla bireysel ve ti​cari müşterilerimize özel 6 maddeden oluşan kapsamlı destek paketimizi açıklıyoruz.

Nakit akışı bozulan veya bozulacağını ön gören tüm bireysel ve ticari müşterilerimizin talep etmeleri halinde kullanmış oldukları fonlara ilişkin taksit ödemelerini 30 Haziran 2020 tarihine kadar erteliyoruz. Ayrıca bireysel müşterilere de isterlerse kredi kartı ödemelerinde ilave finansman desteği sağlıyoruz. 

Halihazırda bireysel müşterilerimize uygulanan dijital kanallar üzerinden ücretsiz EFT ve Havale işlemi uygulamamızı, 30 Haziran 2020 tarihine kadar tüm müşterilerimize sunuyoruz. 

Türkiye Finans Katılım Bankası olarak 30 Nisan 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular çerçevesinde şu önlemleri aldık:

1. Türkiye Finans’ın bireysel ve ticari tüm finansman müşterilerimiz​in talep etmeleri halinde, kullanmış oldukları fonlara ilişkin taksit ödemeleri, nakit akışlarına uygun şekilde, 30 Haziran 2020 tarihine kadar erteleyebiliyoruz.

2. Bireysel müşterilerimize, talep etmeleri halinde kredi kartı ödemelerinde ilave finansman desteği sağlıyoruz.

3. Ticari, KOBI ve Mikro ölçekteki müşterilerimizin mevcut finansmanları ihtiyaç halinde nakit akışlarına uygun olarak yeniden yapılandırılıyoruz.

4. Esnaf ve KOBİ müşterilerimiz öncelikli olmak üzere, tüm ticari nitelikteki müşterilerimizin faaliyetlerini sürdürebilmeleri için yeni finansman imkanları sağlıyoruz. 

5. Personel maaş ödemesi hizmeti alan işletmelere, limitleri dahilinde 3 aylık maaş giderleri kadar, 3 ay ödemesiz 24 aya kadar vadelerde fon imkanı sunuyoruz.

6. ​Halihazırda bireysel müşterilerimize uygulanan dijital kanallar üzerinden ücretsiz EFT ve Havale işlemi uygulamasını, 30 Haziran 2020 tarihine kadar tüm müşterilerimize sunuyoruz.

Türkiye Finans olarak salgın sebebiyle nakit akışı olumsuz etkilenen işletmelere, bu uygulamalar dışında da sektör ayrımı olmaksızın gerekli desteği vereceğiz. Müşterilerimizin Mobil Şube, İnternet Şube, İletişim Merkezi ve ATM’lerimizden şubelerimize uğramadan finansal işlemlerini gerçekleştirebileceklerini hatırlatmak isteriz. Şubelerimize gelmek zorunda olan müşterilerimiz için de 08.30 – 17.00 saatleri arasında kesintisiz hizmet sunmaya devam edeceğiz.

Yeni tip koronavirüs salgının önlemek amacıyla ilk andan itibaren önlemlerimizi alarak şubelerimizde yüzde 50 daha az personelle dönüşümlü çalışma modeline geçtik. Müşterilerimizin nakit ihtiyaçları için de pek çok önlemi bir arada aldık. Türkiye Finans ATM’lerinden 24 saat boyunca ücretsiz para çekme limitini günlük 5.000 TL’ye çıkardık. Müşterilerimize 8700’ü aşkın ATM noktasından hizmet sunmaya devam ediyoruz. Ayrıca kredi kartıyla tek seferde yapılabilen temassız işlem üst sınırını da 120 TL’den 250 TL’ye yükselttik.

Geri