Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

POS'tan QR Kod ile Ödeme

​​QR Ödeme Özelliği Nedir?

Türkiye Finans mobil uygulamaları üzerinden QR Ödeme ile Kredi Kartı yanınızda olmasa bile QR ile ödeme alabilen tüm POS’larından ödeme yapılabilir. Ayrıca Bankalararası Kart Merkezi (BKM) aracılığıyla uygulamaya katılan Bankaların POS’larından da QR ödeme yapılabilir. Ödeme yapacak kişi tarafından da ödeme türü olarak kart (banka kartı/kredi kartı/ön ödemeli kart) seçileleceği gibi, kişi Türkiye Finans nezdindeki  hesabını seçerek “QR İle FAST Gönder Menüsü” altından HAVALE  işlemini ya da aynı şekilde diğer Banka nezdindeki hesaplarından FAST işlemini  QR ödeme ile yapabilmektedir.

POS’tan QR Kod ile Ödeme Nasıl Yapılır?

POS üzerinden Satış işlemi seçilir. Satış Tutarı girilir. Kare Kod oluşturmak için Sıfır “0” tuşlanır. Ekrana gelen Kare Kod Müşteri Telefonu aracılığı ile okutularak işlem tamamlanır. Uygulama kılavuzu için tıklayınız.

Ödeme yapacak kişi tarafından QR ödeme ile yapılan FAST / HAVALE işlemleri aynı gün üye işyeri hesabına geçer.  “Üye İşyeri ücreti” olarak TCMB tarafından yürürlülükteki “ Üye İşyerlerine Uygulanacak Azami tek çekim Komisyon Oranını aşmayacak şekilde komisyon oranı uygulanabilir. QR Fast ve Havale işlemlerinde blokeli çalışma tipi uygulanmamaktadır.

Ödeme yapacak kişi tarafından banka kartı/kredi kartı/ön ödemeli kart üzerinden yapılan  QR ödeme işlemleri ertesi gün üye işyeri hesabına geçer.  Üye İşyeri ücreti olarak halihazırda üye işyerinin mevcut tanımlı yurt içi kredi kartları satış işlemlerinde uygulunan komisyonlu ya da blokeli çalışma koşulu uygulanır.

Tüm QR Ödeme fonksiyonları işlem yetkisi Türkiye Finans POS/ÖKC terminallerinde açık olarak sunulmakta olup, QR işlem yetkilerinin kapatılmasını isteyen üye işyeri şubesi ile irtibata geçerek talepte bulunmalıdır.

POS’tan QR Kod FAST ile yapılacak ödeme işlemlerinde tek seferde 50.000 TL ve müşteri segmentine bağlı günlük 50.000 TL - 100.000 TL limit uygulanır.​​

Sanal POS QR entegrasyon için sanal POS portalınızda “yardım sekmesi” aldında bulunan Entegrasyon dökümanı vasıtasıyla tüm entegrasyonlarınızı tamamlayabilirsiniz.

Sanal POS QR entegrasyonu ile ilgili tüm sorularınız için 0212 319 06 26 numaralı telefondan veya destek@payten.com adresinden 7/24 destek alabilirsiniz.