Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Temassız Ödeme

Temassız Ödeme

​​​​​​Temassız Ödeme Nedir?

Temassız Ödeme, işlemlerin hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan bir ödeme teknolojisidir.

Temassız Ödeme özelliği sayesinde, temassız ödeme özelliği bulunan POS sahibi üye iş yerlerimizde temassız özellikli kartlar ile 750 TL’ye kadar olan tüm ödemeler şifre girilmeden kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir, 750 TL’yi aşan 2250 TL’ye kadar yapılacak alışverişlerde ise temassız ödemeler kart şifresi girilerek gerçekleştirilebilir.​

Temassız Ödeme ile Üye İşyerlerimizin avantajları nelerdir?

Üye İşyerimiz iş yerinin yoğun olduğu anlarda ödeme işlemlerini çok daha kısa bir sürede tamamlayabilmek için müşterilerini temassız ödeme yapmaya yönlendirebilir.

Müşterileri için farklı bir ödeme deneyimi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kısa sürede gerçekleşen ödeme ile müşteri memnuniyeti sağlar. Böylelikle çok daha kısa süre içerisinde çok daha fazla müşteriye hizmet sunma imkanı bulur.

Ayrıca temassız ödemeler ile kasa yönetiminde nakit operasyonunun getirdiği hata, sahte para, nakit para taşıma ve nakit parayı koruma maliyeti konularında da avantaj sağlar.

Temassız özellikli POS cihazı ile temassız işlem nasıl gerçekleştirilir?

Temassız işlem yapmak için standart işlem akışını uygulamak yeterlidir. POS cihazına tutar girildiğinde POS cihazı üzerindeki temassız okuyucu aktive olarak temassız özellikli kartın okunmasını sağlayacaktır. Kartın POS cihazına yaklaştırılması ile işlem gerçekleştirilecektir.

​ ​