Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Yazar Kasa POS

Yazar Kasa POS

​​​​​​​​​​​​​Birçok marka ile uyumlu yazar kasa POS Uygulaması!

Nedir: Yazar kasa ve POS donanımlarını tek bir cihazda sunan, fiş kesildiği anda satış bilgisinin maliye veri tabanına ulaşmasını sağlayan gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip bir kartlı tahsilat ürünüdür.

Ne İşe Yarar: Hem POS cihazından hem de yazar kasadan ayrı ayrı işlem yapma yükünü ortadan kaldırır ve tebliğe uygun işlem yapmanızı sağlar.

Hangi Cihazı Almalıyım: Türkiye Finans yazar kasa POS uygulamasını kullanabilmek için anlaşmalı firmaların uyumlu aşağıda verilen cihaz modellerinden satın alabilirsiniz.

 • Kademeli olarak, tüm işletmelerin 31.12.2016​ tarihine kadar eski yazar kasalarını Yazar Kasa POS'lar ile değiştirmeleri zorunludur.
 • POS özelliğine sahip bir yazar kasa olması nedeniyle mülkiyeti mükellefe ait olmak zorundadır. Bu nedenle cihazınızı bankadan değil Türkiye Finans'ın anlaşmalı olduğu ve Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan onay almış firmalardan satın almanız gerekir.

Yazar Kasa POS Kullanma Zorunluluğu Olan Firmalar

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan 427 Seri Numaralı Tebliğler uyarınca; evlere servis yapan (kapıda ödeme alan) firmalar ve masada ödeme alan restoran, tüp bayi, su bayi vs. mobil POS kullanan işyerlerinin hem yazar kasa hem de POS özelliği olan yazar kasa POS cihazı kullanmaları gerekmektedir.

Tebliğ sadece 3100 sayılı kanuna tabi işyerleri için geçerlidir.

Toptan satış yaparak fatura kesen işyerleri bu tebliğ kapsamında değildir.

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın yayınladığı tebliğe göre masa üstü POS kullanan işletmelerin yazar kasa POS'a geçiş takvimi:

Ödeme Kaydedici Cihazlara İlişkin GİB tebliği

2014 yılı satışları veya gayri safi iş hasılatına göre;

 • 1.000.000 TL ve üzeri 1 Nisan 2016
 • ​500.000-1.000.000 TL arası 1 Temmuz 2016
 • 150.000- 500.000 TL arası 1 Ekim 2016
 • 150.000 TL altı 1 Ocak 2018
 • 1 Ocak 2015-31 Aralık 2015 arasında faaliyete başlayan işletmeler ile bilgisayar bağlantılı sistem kullananlar 1 Ocak 2017
 • 1 Ocak 2016 tarihinden sonra faaliyete başlayacak işletmeler faaliyet tarihinden itibaren 30 gün içinde yazar kasa POS kullanmak zorundadırlar.

Yazar Kasa POS Alımı ve Türkiye Finans POS Uygulamasının Yüklenmesi

 • Yazar Kasa POS kullanma zorunluğu olan işyerlerinin, Bankamız yazar kasa POS uygulaması ile uyumlu aşağıda bilgisi verilen cihazı satın alması gerekmektedir.

 • Bankamızın anlaşmalı olduğu ve Gelir İdaresi Baş​kanlığı'ndan onay almış yazar kasa marka ve model cihazınızı aşağıda verilen yetkili satış noktalarından satın alabilirsiniz.

 • Yazar kasa POS cihazınıza POS uygulamasının yüklenmesi için şubelerimize gelip başvuru işlemlerinizi tamamlandıktan sonra Türkiye Finans Yazar Kasa POS uygulaması en kısa süre içinde cihazınıza yüklenir ve cihazınız kullanıma hazır hale gelir.​

​Anlaşmalı Yazar Kasa POS Firma ve Cihaz Markaları Listesi

Üye işyerlerimiz, Yazar Kasa POS üreticisi olan ve Gelir İdaresi Başkanlığı onayı almış aşağıdaki firmalara ait cihazları satın alabilir ve bankamız Yazar Kasa POS uygulamasını yükleyebilir.

Anlaşmalı Yazar Kasa POS Firma ve Cihaz Markaları
Anlaşmalı FirmaCihaz Markası
​ARÇELİK A.Ş.BEKO 220 TR
BEKO 300TR
INGENICO ODEME SİSTEM ÇÖZÜMLERİ AŞ.iWE 280
iDE 280
MOVE 5000 F
MT BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE DIŞ TİCARET A.Ş.VERA DELTA
VERA DEL PLUS
​ ​​

Diğer yazar kasa üretici firmaları ile çalışmalarımız devam etmekte olup, tamamlandığında bu firmaların cihazlarına da Bankamız yazar kasa POS uygulaması yüklenebilecektir.

0850 222 22 44 Müşteri İlişkileri Merkezi'ni arayabilir ya da size en yakın Türkiye Finans Şubesi'ni ziyaret edebilirsiniz. 


EN YAKIN ŞUBE ​​ ​