Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Yurt Dışı Hisse Senedi

​​​​​​​​​Yurt Dışı Hisse Senedi, Dünya Borsalarında Katılım Bankacılığı prensiplerine uygun olarak işlem gören şirketlere hissedar olarak paranızı değerlendirmenize yarayan bir yatırım aracıdır. Risk ve getiri oranı yüksektir.

Türkiye Finans, Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş ile gerçekleştirdiği iş birliği ile yurt dışı hisse senedi alım ve satım işlemlerinizde aracılık hizmeti vermektedir.

Bankamız TFX Target kanalı aracılığı ile sadece Katılım Bankacılığı prensiplerine uygun olarak borsada işlem gören Dünya borsalarına ait şirketlere yatırım yapılır.

Yurt Dışı Hisse Senedi Avantajları/Özellikleri

  • TFXTarget ile yurt dışı piyasaların açık olduğu saatlerde dünyanın önde gelen şirketlerinden yurt dışı hisse senedi alım-satım işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Katılım bankacılığı esaslarına uygunluk kriteri taşıyan, dünyada kabul görmüş İslami endekslere uygun şirketlerin hissedarı olabilirsiniz.
  • Yabancı hisse senetleri işlemleriniz için öncelikle işlem yapmak istediğiniz yabancı para biriminde bir yatırım hesabı açmanız gerekmektedir. Yatırım hesabınızı, OYAK yatırım tarafından düzenlenen ek sözleşme ve risk bildirim formu onaylanarak açabilirsiniz.
  • TFXTarget üzerinden yabancı para birimindeki yatırım hesabınızda bulunan bakiye kadar işlem yapabilirsiniz. İşlem öncesinde banka nezdinde bulunan cari hesabınızdan yatırım hesabınıza para aktarmanız gerekmektedir.
  • TFXTarget mobil uygulaması üzerinden gerçekleştireceğiniz yurt dışı hisse senedi işlemlerinizde düşük alt limit ve indirimli komisyon oranları ile işlemlerinizi yapabilirsiniz.

TFXTarget Nedir?

TFXTarget hesaba entegre portföy yapısı ile yatırım işlemlerinizi kolayca gerçekleştirmenizi sağlayan bir yatırım platformudur.

TFXTarget ile katılım bankacılığı ilke ve standartlarına uygun kira sertifikası, yurt içi/yurt dışı hisse senedi ve yatırım fonu işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için ​www.tfxtarget.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

TFXTarget Üzerinden İşlem Yapmaya Nasıl Başlarım?

Yatırım işlemlerininiz gerçekleştirebilmeniz için bir Yatırım Hesabı açmanız gereklidir. Yatırım Hesabınızı TFXTarget mobil uygulama ekranlarındaki yönlendirmeleri takip ederek ya da doğrudan Türkiye Finans İnternet Şubesi ve Mobil Şube üzerinden açabilirsiniz. Hisse senedi ve yatırım fonu işlemleri hesap açılışı tamamlandıktan sonra aktif olacaktır.

Yurtdışı Hisse Senedi Avantajlı Komisyonlarından Nasıl Yararlanabilirim?

Belirlenen alt limitten ve indirimli komisyon oranlarından yararlanabilmek için yurt dışı hisse senedi işlemlerinizi TFXTarget mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirmeniz gereklidir.

TFXTarget mobil uygulaması üzerinden yapılacak İşlemler için Alt Limit Nedir?

TFXTarget Yabancı Hisse Senedi işlemlerinde uygulanacak alt limit 1000 USD/EUR’dir.

TFXTarget mobil uygulaması üzerinden yapılacak İşlemler için İndirimli Komisyon Oranları Nelerdir?

TFXTarget Yabancı Hisse Senedi işlemleri komisyon oranları aşağıdaki gibidir:

  • 1,000-USD - 13.339 USD arası işlemlerde 20 USD
  • 1,000-EUR – 13.339 EUR arası işlemlerde 30 EUR
  • 13.340 USD/EUR üstü işlemlerde binde 1,5
​ ​
İşlem Yapabileceğiniz Kanallar
​​