Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

6 Önemli Kural

​​Anti-virüs ve Anti-spyware programı kullanınız

Bilgisayarınızda lisanslı anti-virüs ve casus programlara karşı anti-spyware programı yüklü olmalıdır. Bu programın içinde yer alan virüs tanımlamalarını düzenli olarak güncellemeli, tüm sisteminizi virüs taramasından geçirmelisiniz.

Güvenlik Duvarı (Firewall) programı kullanınız

Güvenlik duvarı, gelen ve giden ağ trafiğini kontrol ederek bilgisayarınıza ya da bilgisayar ağınıza yetkisiz veya istemediğiniz kişilerin çeşitli yollardan erişim sağlamasını engellemeye yarayan yazılım veya donanımdır. Bilgisayarınıza güvenlik duvarı kurmalı ve aktif olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

İşletim sisteminizi güncel tutmalısınız

İşletim sistemleri de düzenli olarak (sonradan keşfedilen güvenlik boşluklarını gidermek için) güncellenmesi gerekir. Lütfen bu güncellenmeleri düzenli olarak yapmaya özen gösteriniz.

E-postaları açmadan önce güvenilirliğini kontrol ediniz

Tanımadığınız kişilerden gelen (özellikle ilişiğinde dosya bulunan) e-postaları açmamalı; bankanızdan gelmiş gibi görünüp, size kullanıcı kodu /parola/kredi kartı ya da banka kartı numarası soran ya da kişisel bilgilerinizi güncellemenizi isteyen e-postaları asla dikkate almayınız.

Mobil Şifre ve Mobil İmza kullanımı ile iki kademeli güvenlik sağlayabilirsiniz

Mobil SMSŞifre ve Mobil AnahtarŞifre ürünlerinden dilediğinizi seçerek tek kullanımlık şifre üretebilir ve bu sayede iki kademeli güvenlik sağlayabilirsiniz. Mobil İmza elektronik ortamda kimliğinizi doğrulayarak ıslak imza ile eşdeğer işlem yapabilmenize olanak sağlayan bir hizmettir.

Bankamızın Kişisel Erişim Güvenliği uygulamalarını kullanabilirsiniz

İnternet Bankacılığı hizmetimizde kişiselleştirilebilen Erişim Güvenliği uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde istekleriniz ve alışkanlıklarınız doğrultusunda tanımlamalar yapabilirsiniz. Tüm bu uygulamalara “güvenlik ayarlarım” menüsünden ulaşabilirsiniz.

​​