Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Güvenlik Altyapımız

​​​İnternet Şubemiz, VeriSign Extended Validation (EV) SSL sertifikalarıyla hizmet vermektedir.

Türkiye Finans İnternet Şubesi, kullanıcı ve bankamız arasında transfer edilen bilgiyi, müşterilerimizi ve bankamızı koruyacak güvenlik altyapısına sahiptir. İnternet Şubemizde, işlemlerinizde en yüksek güvenliğin sağlandığı 256-bit SSL şifreleme kullanılmaktadır.

SSL nedir?

SSL, kullandığınız browser ile bağlı olduğunuz sitenin web server’ı arasında yapılan bilgi transferinin gizliliğini ve bütünlüğünü sağlayan bir güvenlik protokolüdür. SSL güvenlik alanında gönderilen bilgiler önce çözülmesi normalde mümkün olmayan bir kodlama sistemiyle şifrelenir ve diğer kişiler tarafından okunamaz hale getirilir. Bu bilgi ancak şifreyi deşifre etmeye yetkili web server tarafından çözülüp okunabilir. Böylece mesajı gönderen ve alan yerlerin doğru yerler olduğu garanti altına alınmış olur.

İnternet Şubemiz, VeriSign Extended Validation (EV) SSL sertifikalarıyla hizmet vermeye başladı!​

Güncel web tarayıcıları tarafından desteklenen, sahtecilik amaçlı sitelerin güvenli sitelerden daha kolay ayırt edilmesini sağlayan 256-bit SSL özelliğine sahip "VeriSign® Extended Validation (EV) SSL" sertifika uygulaması devreye alınmıştır.

Kullandığınız web tarayıcısı bu özelliği destekliyorsa İnternet Şubemize girişinizde tarayıcınızın adres satırı yeşil renkte görünecek ve turkiyefinans.com.tr’nin güvenilir bir site olduğuna ilişkin sertifika detaylarına adres satırına tıklayarak ulaşabileceksiniz.

SSL Sertifikası

Güncel web tarayıcıları tarafından desteklenen, sahtecilik amaçlı sitelerin güvenli sitelerden daha kolay ayırt edilmesini sağlayan 256-bit SSL özelliğine sahip "VeriSign® Extended Validation (EV) SSL" sertifika uygulaması devreye alınmıştır. Kullandığınız web tarayıcısı bu özelliği destekliyorsa İnternet Şubemize girişinizde tarayıcınızın adres satırı yeşil renkte görünecek ve turkiyefinans.com.tr’nin güvenilir bir site olduğuna ilişkin sertifika detaylarına adres satırına tıklayarak ulaşabileceksiniz.

Eğer sitenin dolandırıcılık amaçlı sahte bir site olduğu önceden tespit edilmişse, adres satırı kırmızı renge dönüşecektir. Kırmızı adres çubuğu ile karşılaşıldığında site üzerinde hiçbir işlem yapılmamalı ve 0850 222 22 44 numaralı Müşteri İletişim Merkezimize haber verilmelidir.

Bazı tarayıcılar ise bu sertifikayı tanır ancak SSL sertifikalarının sunmakta olduğu özelliklerden faydalanamayarak tarayıcıların adres satırını yeşil renge çeviremezler. Bu durum, bu tarayıcıları kullanmanın güvensiz olduğunu göstermemekte olup sahte siteleri gerçek sitelerden ayırt etmeye yarayan uyarıları desteklemediğinin bir göstergesidir.

VeriSign Extended Validation (EV) SSL sertifika uygulamamızı kullanabilmeniz için öncelikle, bu özelliği destekleyen güncel bir web tarayıcıyı bilgisayarınızda kurulu olmalıdır.

Microsoft Internet Explorer 7.0, Mozilla Firefox 3.0, Apple Safari 3.2, Opera 9.5, Google Chrome 1.0 ve üzeri tarayıcılardan birisini kullanıyorsanız İnternet Şubesi'ne girişiniz sorunsuz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Sorunsuz işlem yapabilmek için tarayıcınızın en kısa sürede yazılımcı firmaların resmi sitelerinden ücretsiz olarak güncellenmesi faydalı olacaktır.

Kullandığınız tarayıcının sürüm bilgisine "Yardım" menüsündeki "Hakkında" seçeneğinden ulaşabilir ya da buraya tıklayabilirsiniz.

​​​​