Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

​​​2018

Türkiye Finans olarak “Hayata Katılım Bankası” mottosuyla herkesin bankası olabilmek üzere inovatif ürün ve hizmetlerimizle öne çıkacağımız yeni bir döneme girerek kurumsal kimliğimizi değiştirdik.

Yeni kurumsal kimliğimizle birlikte şubelerimizi, ATM’lerimizi, web sitemizi, internet ve mobil şubemizi yeniledik!

​​​2017

Bankamızın Ar-Ge Merkezi 21 Şubat 2017 tarihinde kuruldu. Türkiye Finans sektörde yerinde Ar-Ge Merkezine sahip üçüncü banka oldu.

2017 yılında 3.5 milyar TL’lik Kredi Garanti Fonu destekli fon kullandırımı ile katılım bankaları arasında birinci oldu.

POS sayısı ve cirosunda katılım bankaları arasında birinci sıradaki yerini korudu.

Katılım Bankacılığı ürün gamı için bir ilk olan ve katılma hesabı ile kira sertifikalarını birleştiren yenilikçi “Bol Kepçe” Hesap ürününü devreye aldı.

2017 yılı Temmuz ayında MT Programı ile ilk yönetici adaylarını bünyesine kattı.

2017 yılı Mayıs ayında Ümraniye’de bulunan yeni genel müdürlük binasına taşındı.

2017 yılı Temmuz ayında Satış Servis Modeli uygulaması hayata geçirilerek şubeler Ticari ve Perakende olarak ayrıldı ve bölge yapıları yenilendi.

2017 yılı Ekim ayında TFXTARGET Mobil Uygulaması devreye alındı.

​​​​2016

2016 yılında 45 bin POS cihazı sayısına ulaşan Banka POS cirosunda %41 artış sağlanmıştır. Banka, POS sayısı ve cirosunda katılım bankaları arasında birinci sıradadır.

2016 yılında, hızlı, kullanıcı dostu ve kesintisiz olarak müşteri beklentilerinin üstünde hizmetlerin sunulduğu yeni internet şubesi müşterilerle buluşturuldu.

Banka, özellikle güneş enerjisi projeleri başta olmak üzere projelere etkin finansman çözümleri sundu, yılsonu itibarıyla proje finansmanı kapsamında sağlanan fon büyüklüğünü %30 artırarak 2,6 milyar TL seviyesine yükseltti.

2016 yılında, mobil şube aktif müşteri sayısı, bir önceki yıla kıyasla %74 artarken, finansal işlem adedinde %82’lik büyüme kaydedildi. Banka’nın tüm mobil bankacılık uygulamalarının indirilme sayısı 2016 yılında 180 bin adedi aştı.

​​​​2015

2015 yılı Mayıs ayı itibarıyla kurumsal web sitesi www.turkiyefinans.com.tr modern ve kullanıcı dostu bir arayüz tasarımıyla yenilenerek tüm cihazlardan müşterilerin aradıklarını hızlı ve kolay şekilde bulabilmeleri sağlandı.

Banka, iştirakleri içerisinde yer alan varlık kiralama şirketleri aracılığıyla; 2015 yılında Malezya’da 360 milyon MYR, yurt içinde ise 1,1 milyar TL tutarlı sukuk ihracı gerçekleştirdi.

Banka’nın iştiraki olan, Türkiye’nin aktif haldeki en büyük varlık kiralama şirketi “TF Varlık Kiralama A.Ş.” 250 milyon TL’lik ihracı ile 2015’te Türkiye’nin tek seferdeki en büyük yurt içi ihracını gerçekleştirme başarısına imza attı.

Varlık kiralama şirketleri aracılığıyla, kurumsal müşterilerin fon kullanıcısı olduğu 243 milyon TL tutarında kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi.

Türkiye Finans’ın ilk yurt dışı şubesi Bahreyn’de açıldı.

Şube sayısını 286’ya yükseltti.

​​2014

Türkiye Finans’ın ilk Sürdürebilirlik Raporu, Türkiye’de mevduat ve katılım bankaları arasında Küresel Raporlama Girişimi (GRI) tarafından A+ seviyede onaylanan ilk ve tek rapor oldu.​

12 ülkeden 21 bankanın katılımıyla 350 milyon USD tutarında murabaha sendikasyonu temin etti.

Türkiye Finans, 800 milyon MYR tutarında Malezya Ringit’i cinsinden ilk sukuk ihracını gerçekleştirdi. Söz konusu ihraç aynı zamanda bugüne kadar bir yabancı kurum tarafından Malezya Ringit’i cinsinden ihraç edilen en yüksek tutarlı sukuk işlemi oldu.

Türkiye Finans Müşteri İletişim Merkezi, İngilizce’den sonra Arapça dilinde de hizmet sunarak 3 dilde birden telefon bankacılığı hizmeti vermeye başladı.

Şube sayısını 280’e yükseltti.

Ödenmiş sermayesini 2 milyar 600 milyon TL’ye çıkardı.

2013

Kart ücreti olmayan kredi kartı Happy Zero ve Türkiye’nin ilk annelere özel kredi kartı olan Happy Anne kullanıma sunuldu.

Hac umre ziyaretlerinde ayrıcalıklar sunan Haremeyn Kart ve üzerindeki pusula ile kıbleyi gösteren Haremeyn Şua kart müşterilerin kullanımına sunuldu.

KOBİ müşterilerine peşin fiyat üzerinden taksitli alışveriş imkânı sağlayan Siftah Kart ve esnaf ve işletmelere yönelik Faal Kart kullanıma sunuldu.

Cazip kâr payı ve ek avantajlar sunan vadeli tasarruf ürünü Akıllı Hesap hizmete girdi.

Türkiye Finans, 500 milyon USD ile dönemin katılım bankacılığının en yüksek tutarlı murabaha sendikasyon kredisine imza attı

130 kentte 7 milyondan fazla insanın ziyaret ettiği Karanlıkta Diyalog Sergisi’nin sponsorları arasında yer aldı.

UNESCO Somut Olmayan Dünya Kültür Mirası listesine alınan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni 3 yıl boyunca destekleme kararı aldı.

Türkiye Finans Mobil Şube, yeni kullanıcı dostu arayüzü ile yenilendi.

Şube sayısını 250’ye yükseltti.

Ödenmiş sermayesini 1 milyar 775 milyon TL’ye çıkardı.

2012

Kurumsal kimliğini yenileyerek daha ulaşılabilir, daha aktif, daha samimi ve yenilikçi duruşunu vurgulamak için Türkiye’nin rengi turkuazı kendine ana renk olarak seçti.

350 milyon dolar tutarında dönemin en yüksek murabaha sendikasyonunu aldı.

Kart şeklinde ihtiyaç finansmanı sağlayan ve katılım bankacılığında bir ilk olan Finansör müşterilerin kullanımına sunuldu.

Konut finansmanı alanındaki yeni ürün gamı Çilingir Mortgage ürünlerini hizmete sundu.

Anadolu’da markalaşma bilincini yaygınlaştırmak amacıyla Anadolu Markaları Yarışması’na sponsor oldu.

Şube sayısını 220’ye yükseltti.

Ödenmiş sermayesini 1 milyar 650 milyon TL’ye çıkardı.

2011

Türkiye Finans, 300 milyon USD tutarında dönemin en yüksek murabaha sendikasyonunu aldı.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch’ten aldığı BBB uzun vadeli yabancı para kredi notu ile Türkiye’nin kredi notu en yüksek ilk beş bankası arasında yer aldı.

Şube sayısını 182’ye yükseltti.

2010

Türkiye'nin ilk faizsiz BES ürünü Organik BES müşterilere sunulmaya başlandı.

2008

Elektronik imza ile SMS Bankacılığı hizmeti başladı.

Şube sayısını 178'e yükseltti.

Ödenmiş sermayesini 800 milyon TL'ye çıkardı.

2007

Suudi Arabistan'ın ve Orta Doğu'nun en büyük sermayeli bankası National Commercial Bank​ (NCB), Türkiye Finans'ın %60 hissesini alarak Banka'nın hakim ortağı oldu.

Kurumsal ve ticari müşterilere yönelik kredi kartları Business Card ve Ticari Kart iş dünyasının kullanımına sundu.

Taksilere Seyyar POS hizmeti sunan GPRS POS ürünü hizmete girdi.

Şube sayısını 137’ye yükseltti.

Ödenmiş sermayesini 292 milyon TL'ye çıkardı.

2006

Şube sayısını 122'ye yükseltti.

Ödenmiş sermayesi 279 milyon TL'ye çıkardı.

2005

Family Finans ve Anadolu Finans kurumlarının birleştirmesi ile 250 milyon TL ödenmiş sermaye ile kurulan Türkiye Finans Katılım Bankası, 30 Aralık 2005 tarihinden itibaren 108 şubesiyle hizmet vermeye başladı.