Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

2​​​018

Türkiye Finans olarak “Hayata Katılım Bankası” mottosuyla herkesin bankası olabilmek üzere inovatif ürün ve hizmetlerimizle öne çıkacağımız yeni bir döneme girerek kurumsal kimliğimizi değiştirdik.

Yeni kurumsal kimliğimizle birlikte şubelerimizi, ATM’lerimizi, web sitemizi, internet ve mobil şubemizi yeniledik!

​​​2017

Bankamızın Ar-Ge Merkezi 21 Şubat 2017 tarihinde kuruldu. Türkiye Finans sektörde yerinde Ar-Ge Merkezine sahip üçüncü banka oldu.

2017 yılında 3.5 milyar TL’lik Kredi Garanti Fonu destekli fon kullandırımı ile katılım bankaları arasında birinci oldu.

POS sayısı ve cirosunda katılım bankaları arasında birinci sıradaki yerini korudu.

Katılım Bankacılığı ürün gamı için bir ilk olan ve katılma hesabı ile kira sertifikalarını birleştiren yenilikçi “Bol Kepçe” Hesap ürününü devreye aldı.

2017 yılı Temmuz ayında MT Programı ile ilk yönetici adaylarını bünyesine kattı.

2017 yılı Mayıs ayında Ümraniye’de bulunan yeni genel müdürlük binasına taşındı.

2017 yılı Temmuz ayında Satış Servis Modeli uygulaması hayata geçirilerek şubeler Ticari ve Perakende olarak ayrıldı ve bölge yapıları yenilendi.

2017 yılı Ekim ayında TFXTARGET Mobil Uygulaması devreye alındı.

​​​​2016

2016 yılında 45 bin POS cihazı sayısına ulaşan Banka POS cirosunda %41 artış sağlanmıştır. Banka, POS sayısı ve cirosunda katılım bankaları arasında birinci sıradadır.

2016 yılında, hızlı, kullanıcı dostu ve kesintisiz olarak müşteri beklentilerinin üstünde hizmetlerin sunulduğu yeni internet şubesi müşterilerle buluşturuldu.

Banka, özellikle güneş enerjisi projeleri başta olmak üzere projelere etkin finansman çözümleri sundu, yılsonu itibarıyla proje finansmanı kapsamında sağlanan fon büyüklüğünü %30 artırarak 2,6 milyar TL seviyesine yükseltti.

2016 yılında, mobil şube aktif müşteri sayısı, bir önceki yıla kıyasla %74 artarken, finansal işlem adedinde %82’lik büyüme kaydedildi. Banka’nın tüm mobil bankacılık uygulamalarının indirilme sayısı 2016 yılında 180 bin adedi aştı.

​​​​2015

Banka iştiraki TF Varlık Kiralama A.Ş. aracılığıyla ; Bankanın fon kullanıcısı olduğu Malezya’da 360 Milyon MYR tutarlı sukuk, yurt içinde ise 1.050 Milyon TL tutarlı kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi. Bu kira sertifikalarından 250 Milyon TL tutarlı olan ihraçla 2015 yılında yurt içindeki en yüksek tutarlı ihraç başarısını elde etti.

Banka diğer iştiraki TFKB Varlık Kiralama A.Ş. aracılığıyla ; kurumsal müşterilerin fon kullanıcısı olduğu 243 Milyon TL tutarlı kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi.

2013

Kart ücreti olmayan kredi kartı Happy Zero ve Türkiye’nin ilk annelere özel kredi kartı olan Happy Anne kullanıma sunuldu.

Hac umre ziyaretlerinde ayrıcalıklar sunan Haremeyn Kart ve üzerindeki pusula ile kıbleyi gösteren Haremeyn Şua kart müşterilerin kullanımına sunuldu.

KOBİ müşterilerine peşin fiyat üzerinden taksitli alışveriş imkânı sağlayan Siftah Kart ve esnaf ve işletmelere yönelik Faal Kart kullanıma sunuldu.

Cazip kâr payı ve ek avantajlar sunan vadeli tasarruf ürünü Akıllı Hesap hizmete girdi.

Türkiye Finans, 500 milyon USD ile dönemin katılım bankacılığının en yüksek tutarlı murabaha sendikasyon kredisine imza attı

130 kentte 7 milyondan fazla insanın ziyaret ettiği Karanlıkta Diyalog Sergisi’nin sponsorları arasında yer aldı.

UNESCO Somut Olmayan Dünya Kültür Mirası listesine alınan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni 3 yıl boyunca destekleme kararı aldı.

Türkiye Finans Mobil Şube, yeni kullanıcı dostu arayüzü ile yenilendi.

Şube sayısını 250’ye yükseltti.

Ödenmiş sermayesini 1 milyar 775 milyon TL’ye çıkardı.

​​​​2014

           Banka Malezya da 800 Milyon tutarında ilk MYR cinsinden sukuk ihracını gerçekleştirdi. Söz konusu ihraç bugüne kadar yabancı bir bankanın Malezya da MYR cinsinden           ihraç ettiği en yüksek tutarlı ve Türk bir şirketin ihraç ettiği ilk sukuk işlemi oldu.

            Banka uluslararası piyasalardan yüksek talep gören İrlanda Borsasına kote ikinci 500 Milyon USD tutarlı sukuk ihracını gerçekleştirdi.

​​​​2013

Banka uluslararası piyasalardan yüksek talep gören İrlanda Borsasına kote ilk 500 Milyon USD tutarlı sukuk ihracını gerçekleştirdi.    

2012

Kurumsal kimliğini yenileyerek daha ulaşılabilir, daha aktif, daha samimi ve yenilikçi duruşunu vurgulamak için Türkiye’nin rengi turkuazı kendine ana renk olarak seçti.

350 milyon dolar tutarında dönemin en yüksek murabaha sendikasyonunu aldı.

Kart şeklinde ihtiyaç finansmanı sağlayan ve katılım bankacılığında bir ilk olan Finansör müşterilerin kullanımına sunuldu.

Konut finansmanı alanındaki yeni ürün gamı Çilingir Mortgage ürünlerini hizmete sundu.

Anadolu’da markalaşma bilincini yaygınlaştırmak amacıyla Anadolu Markaları Yarışması’na sponsor oldu.

Şube sayısını 220’ye yükseltti.

Ödenmiş sermayesini 1 milyar 650 milyon TL’ye çıkardı.

2011

Türkiye Finans, 300 milyon USD tutarında dönemin en yüksek murabaha sendikasyonunu aldı.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch’ten aldığı BBB uzun vadeli yabancı para kredi notu ile Türkiye’nin kredi notu en yüksek ilk beş bankası arasında yer aldı.

Şube sayısını 182’ye yükseltti.

2010

Türkiye'nin ilk faizsiz BES ürünü Organik BES müşterilere sunulmaya başlandı.

2008

Elektronik imza ile SMS Bankacılığı hizmeti başladı.

Şube sayısını 178'e yükseltti.

Ödenmiş sermayesini 800 milyon TL'ye çıkardı.

2007

Suudi Arabistan'ın ve Orta Doğu'nun en büyük sermayeli bankası National Commercial Bank​ (NCB), Türkiye Finans'ın %60 hissesini alarak Banka'nın hakim ortağı oldu.

Kurumsal ve ticari müşterilere yönelik kredi kartları Business Card ve Ticari Kart iş dünyasının kullanımına sundu.

Taksilere Seyyar POS hizmeti sunan GPRS POS ürünü hizmete girdi.

Şube sayısını 137’ye yükseltti.

Ödenmiş sermayesini 292 milyon TL'ye çıkardı.

2006

Şube sayısını 122'ye yükseltti.

Ödenmiş sermayesi 279 milyon TL'ye çıkardı.

2005

Family Finans ve Anadolu Finans kurumlarının birleştirmesi ile 250 milyon TL ödenmiş sermaye ile kurulan Türkiye Finans Katılım Bankası, 30 Aralık 2005 tarihinden itibaren 108 şubesiyle hizmet vermeye başladı.