Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle
Genel Müdürün Mesajı

​YENİ SLOGANIMIZI HAYATA KATILIM" OLARAK TANIMLADIK. BU SLOGAN TÜRKİYE FİNANS'IN SADECE "BANKACILIĞA" DEĞİL, HAYATIMIZIN HER ALANINA KATILARAK GÜÇLÜ BİR VARLIK GÖSTERECEĞİNİ VE MÜŞTERİLERİMİZE, HİSSEDARLARIMIZA, ÇALIŞANLARIMIZA VE TOPLUMA KALICI DEĞER KATACAĞINI VURGULAMAKTADIR.

Değerli Paydaşlarımız,

Türkiye Finans'ın 2018'deki sağlam performansı, sürdürülebilir ve kârlı büyümeyi hedefleyen stratejimiz doğrultusunda gerçekleşti. Finansman portföyümüz ve toplanan fonlar (sukuk dahil) sırasıyla 29.8 milyar TL'ye ve 29.3 milyar TL'ye ulaşmış olup, döviz bazında büyüme oranları finansman portföyünde sektör büyümesine paralel olarak %1 ve toplanan fonlarda sektördeki büyümenin üzerinde %9.2 oranında büyümüştür.

Net gelir, %10 olan sektör büyümesinin üzerinde ve %18 artarak 445 milyon TL'ye yükselmiştir.

2018'de yeni şubeler açmaya odaklandık.

2018 yılında Bankamız için en önemli gelişmelerden biri de şube ağımızı genişletmek için atılmış adımlar oldu.

Türkiye Finans 2018'de 20 yeni şube açtı. 2018 yılı sonunda toplam şube sayısı 306'ya yükseldi ve coğrafi kapsamı 66 şehre yükseldi. Bu genişleme 2019 ve sonrasında da devam edecektir.

Yenilikçi ürünler sunmaya ve müşteri hizmetlerini geliştirmeye devam ediyoruz.

Bölgelere ve şubelere kredi yetkisinin tesis edilmesi, çok daha doğru kredi kararları vermeyi sağlayarak etkinlik ve verimliliğin artırılmasına yardımcı olan kritik bir karar olmuştur.

Bireysel bankacılıkta sunduğumuz yepyeni ve inovatif ürünler arasında günlük yaşamın ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler sunan teverruk bazlı "Dert Çözen Finansman" ve katılım hesabını sukuklarla birleştiren "Bol Kepçe" hibrit mevduat ürünü yer almaktadır. Ayrıca, ticari müşterilere sunulan ürün yelpazesini geliştirmeye Sunuş Türkiye Finans 2018 Faaliyet Raporu 23 devam ederek, esnek finansal ürünümüz Esnek Destek Finansmanı ve Leasing ile üretim ve ticaret döngüsüne katkımızı daha da güçlendirdik.

Banka kurumsal kimliğinin ve sloganının yenilenmesi

Mayıs ayında Bankamız, sahada olduğu kadar dijital ortamlarda da yayına giren yeni kurumsal kimliğinin lansmanını gerçekleştirmiştir. Bu bağlamda yeni sloganımızı "Hayata Katılım" olarak tanımladık. Bu slogan Türkiye Finans'ın sadece "bankacılığa" değil, hayatımızın her alanına katılarak güçlü bir varlık göstereceğini ve müşterilerimize, hissedarlarımıza, çalışanlarımıza ve topluma kalıcı değer katacağını vurgulamaktadır.

Gelecek hakkında

2019 yılında Türkiye Finans olarak, piyasa koşullarını gözeterek paydaşlarımıza her türlü kaynağı sağlamayı ve reel sektöre desteklerimizi sürdürmeyi ve başarılarımızı geleceğe taşımayı taahhüt ediyoruz.

Müşterilerimizin, hissedarlarımızın ve çalışanlarımızın güçlü desteği ile Türkiye Finans, katılım bankacılığı alanında yenilikler yapmaya ve büyümeye devam edecektir.

Tüm paydaşlarımıza, özellikle de müşterilerimize Türkiye Finans markasına duydukları güven ve bağlılıktan dolayı ve çalışanlarımıza gösterdikleri özveri için teşekkür ediyorum.

Wael Abdulaziz A. RAIES
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

​​​​​