Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle
Genel Müdürün Mesajı

​2017 yılında yeni iş modelimizi tesis ettik.

2017 yılında rasyonel ve sürdürülebilir bir yaklaşımla, Türkiye Finans’ın stratejik temellerini inşa ettik. Bu çerçevede;

  • yönetişim yapımız,
  • iş modelimiz,
  • insan kaynağımız ve
  • operasyonel yapılanmamız

güncel rekabet koşullarının ışığında yeniden tasarlanmış ve yapılandırılmıştır.

Türkiye Finans; bu dönem boyunca performans kültürünü yerleştirmek, müşteri deneyimini iyileştirmek ve çevik bir organizasyon olmak için gerekli temel stratejik girişimleri hayata geçirmiştir.

Müşteri odaklı yeni iş modelimiz, 2017 yılında başarıyla hayata geçirilmiştir. Çalışanlarımızın potansiyellerinden en iyi şekilde yararlanmak ve müşterilerimize en iyi hizmeti vermek adına, saha satış personelimizin %20’den fazlası yeniden konumlandırılmıştır.

Sağlıklı bir bilanço yapısı, başarılı performans

2017 yılsonu itibarıyla Türkiye Finans’ın toplam aktifleri 39.1 milyar TL’ye ulaşmıştır.

Bankamız, toplam aktiflerinin %68’ini oluşturan 26.5 milyar TL tutarındaki fonu kullandırarak reel ekonomiye katkıda bulunmayı sürdürmüştür.

Türkiye Finans, Kredi Garanti Fonu kapsamında 2017 yılında tamamen yeni işletmelere 3.5 milyar TL fon kullandırarak bu kategoride %2 pazar payına ulaşmış, katılım bankaları arasında ilk sıraya yerleşmiştir.

%56 ile pasifler içindeki en büyük paya sahip toplanan fonlar, 22 milyar TL’lik toplama ulaşmıştır. Özellikle vadesiz fonlar, bir önceki yıla göre %20 gibi güçlü bir artış göstererek 6.9 milyar TL’yi bulmuştur.

İnsan kaynağımız en değerli sermayemizdir.

İK politikamız şeffaflık ve eşitlik ilkeleri üzerinde yeniden şekillendirilmiştir. İnsan kaynağını eşitlik temelinde yöneten Türkiye Finans, Türkiye’nin demografisini yansıtan çeşitlilikte bir çalışan profiline sahiptir ve bundan gurur duymaktadır. Performans kültürünü yerleştirmek ve tüm çalışanların bunu içselleştirmesi başarılarımızda çarpan etkisi üretecektir.

Ticari bankacılık oyun alanının bir katılımcısıyız.

Türkiye Finans, katılım bankacılığı ilkelerine tam uyumlu ürün ve hizmetleri sunan bir ticari bankadır.

Türkiye Finans’ın hedefi bankacılık sektöründen aldığı payı büyütmek adına, ticari bankalarla aynı kulvarda rekabet ederek, müşteriyi merkeze alan bir hizmet felsefesi düzleminde ürün ve hizmet eksenlerinde beklentilerin ötesine geçmektir.

İnovasyon ve dijital bankacılıkta iddialıyız.

İnovasyon yetkinliğini Ar-Ge Merkezi onayı alan 3. banka unvanını alarak taçlandıran Türkiye Finans, müşteri hizmetlerini iyileştirmek ve dijital erişimi genişletmek hedefiyle hareket etmektedir. TFXTARGET Mobil ürünümüz Türkiye’de bu kategorideki ilk ve tek uygulama olarak pazarda ilgiyle karşılanmıştır.

Sürdürülebilir bir iş modelini kurgulayarak piyasadaki fırsatları yakalamaya hazır, yalın ve çevik bir organizasyon oluşturduğumuza inanıyorum. Doğruluk ve şeffaflık ilkelerimizden ödün vermeden, birlikte çalışarak ve stratejimizi uygulayarak Türkiye Finans’ı lider katılım bankası konumuna getirebileceğimizden hiç şüphe duymuyorum.

Geleceğe yönelik ortak hedeflerimizi paylaşan çalışanlarımıza başarılarımızdaki katkıları için, müşterilerimiz ve tüm paydaşlarımıza güven ve destekleri için şükranlarımı sunarım.

Wael Abdulaziz A. RAIES
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

​​