Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Çek Nedir?

Çek Nedir?

​​​​​​​​​​​​​​Çek Nedir?

Bir ödeme aracı olan çek, Türk Ticaret Kanunu’nda belirtilen hükümlere göre düzenlenen, banka müşterisinin katılım fo​nu hesabındaki belli bir tutarı bir başkasına aktarması için bankaya yetki veren kıymetli bir evraktır.

Türkiye Finans nakit akışınızı daha etkin planlamanıza yardımcı olacak, ihtiyaçlarınıza göre belirleyebileceğiniz farklı çek hizmeti çözümleri sunar.

Dijital Kanallardan Çek Defteri Talebi Nasıl Oluşturulur?

Çek defteri talebinizi dijital kanallardan gerçekleştirmek için Mobil Şube ve İnternet Şubesi üzerinden işlem yapabilirsiniz. Dijital çek defteri taleplerinizi İnternet Şubesi ve Mobil Şube aracılığıyla yapmak için “Başvurular > Çek Karnesi Başvurusu” adımlarını izleyebilirsiniz.

​ ​​ ​

Türkiye Finans Çek Çözümleri

Karekodlu Çek

Karekodlu Çek; üzerindeki karekodun hamil tarafından okutularak keşidecinin geçmiş çek ödeme durumunun görülebilmesini ve çekin sahte olup olmadığının kontrolünü sağlar. Türkiye Finans’ın sunduğu karekodlu çek ile piyasadaki itibar ve güveninizi artırabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Sürekli Çek Basım Programı

Çok sayıda çek düzenlemesi gereken firma​lar için geliştirilmiş olan Sürekli Çek Basım Programı; çek bilgi girişlerini kolaylıkla yapmanızı, çok sayıdaki çekinizi toplu, hızlı ve düzenli bir şekilde basmanızı sağlar. Sürekli Çek Basım Programının raporlama ve muhasebe entegrasyonu özellikleriyle iş yükünüzü önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Destek Çek

Destek Çek; ödeme tarihinde keşidecinin cari hesabında yeterli bakiye bulunmadığı durumda çek bedelinin; limitleriniz dahilinde, finansman kaynağı ile önceden belirlenmiş taksitlerle ödenmesi yöntemidir. Türkiye Finans Destek Çek ile, yazdığınız çeklerin gözden kaçması ya da günlük ödeme planı içinde ödenmeme riskini yok edebilir, nakit akışınızı daha iyi planlayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Logolu Çek

Firmanızın logosunu Türkiye Finans çeklerinizin üzerine yer almasını sağlayabilir, keşide edeceğiniz çekler ile farklı ve prestijli bir görünüm elde edebilirsiniz. ​

Başvuru Yapabileceğiniz Kanallar

​​