Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Çek ve Senet Tahsilatı

Çek ve Senet Tahsilatı

​​​​​​​​Çek Tahsilatı

Türkiye Finans çek tahsilatı işlemlerinizi şubeye​​ gelmenize gerek kalmadan İnternet ve Mobil üzerinden takip etmenizi, iade ve erteleme işlemlerinizi yapmanızı sağlar.

  • Tahsil çeklerinizi Türkiye Finans Mobil ve İnternet Şubesi üzerinden görüntüleyebilirsiniz.
  • TL ve YP cinsinden tüm tahsil çeklerinizin erteleme ve iade işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz erteleme taleplerinizi iptal edebilirsiniz.

Elektronik Çek Transferi Sistemi

Tahsilatlarınızı ağırlıklı olarak çek aracılığı ile gerçekleştiriyorsanız Elektronik Çek Transferi Sistemini kullanabilir, kurumunuza ait bilgileri elektronik ortamda Türkiye Finans sistemine aktararak tahsilat işlemine alınmasını sağlayabilirsiniz. Muhasebe sisteminiz ile e​ntegre çalışan Elektronik Çek Transferi Sistemi ile iş yükünüzü azaltabilir, işlemlerinizin güvenli bir ortamda gerçekleştirebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Senet Tahsilatı

Alacaklısı olduğunuz senetlerinizin tahsilat işlemleri için Türkiye Finans'ın aracılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Senetlerin borçluya ihbar edilmesi ya da protesto işlemleri için de bankamızdan hizmet alabilirsiniz. 

Senet Borçları Nasıl Ödenir?

Mobil üzerinden Hesap/Kart > Nakit Yönetimi > Senet İşlemleri menüsünden Borçlu Olduğunuz Bankamız Senetleri seçimi yapılır. Tercihe göre tarih filtresi kullanılabilir veya detaylı arama seçimi yapılabilir. Görüntülenen senet bilgileri kontrol edilir ve Ödeme Yap butonu ile ödeme süreci yürütülür. 

İnternet Şube üzerinden bireysel müşteriler Hesaplar menüsünden, tüzel müşteriler ve şahıs firmaları ise Nakit Yönetimi menüsünden Çek ve Senet İşlemleri sekmesine ulaşabilir ve borç senetlerini ödeyebilirler. Senet İşlemleri sekmesinden Borçlu Olduğunuz Senetler seçimi yapılır. Tercihe göre tarih filtresi kullanılabilir veya detaylı arama seçimi yapılabilir. Görüntülenen senet bilgileri kontrol edilir ve Ödeme Yap butonu ile ödeme süreci yürütülür. 

Cep telefonunuza ve iPad’inize özel mobil bankacılık uygulamasını yüklemek için tıklayın.

​​