Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Finansman Güvence Sigortası

​​​​​​​​​​​Finansman Güvence Sigortası ile bireysel finansmanlarınız için 1.000.000 TL ye kadar vefat ve tam maluliyet sigorta teminatı sağlanmaktadır.

Özellikleri ve Kolaylıkları

  • 18-65 yaş arasında Türkiye'de yerleşik ve Türkiye Finans’ tan eşit taksit ödemeli bireysel finansman desteği kullanmışsanız, siz de Finansman Güvence Sigortası'na sahip olabilirsiniz.
  • Groupama Emeklilik A.Ş., Bereket Emeklilik ve Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş.’den dilediğinizi tercih edebilirsiniz.
  • Groupama Emeklilik’ ten max. 1.000.000 TL’ye kadar Bereket Emeklilik ve Türkiye Hayat ve Emeklilik’ten max. 500.000 TL’ye kadar şubenizden online olarak anında poliçenizi düzenletebilirsiniz. Bu tutarların üstü için 1.200.000 TL’ye kadar olan talepleriniz check up şartı ile sigorta şirketi tarafından değerlendirilecektir.​
  • Finansman süresi ile uyumlu olarak 120 aya kadar poliçe düzenlenebilir.
  • Poliçe primi finansman vadesi, sigortalı yaşı, teminat tutarı ve sağlık beyanına göre hesaplanmaktadır. (Sigorta şirketinin riziko kabul kriterleri de primi etkilemektedir.)
  • Poliçe prim ödemelerinizi hesaptan ve kredi kartına peşin ve taksitli olarak yapabilirsiniz. (Kredi kartına taksitli ödemelerinizi Türkiye Finans kredi kartları ile gerçekleştirebilirsiniz.)

Finansman süresine bağlı olarak 60 ay vadeye kadar taksit imkânı ile poliçe düzenlenebilir.

Teminatlar

Vefat

Söz​leşme süresi içinde ölüm: Sözleşmede gösterilen süre veya sözleşmede belirlenmiş şart ve haller içinde sigortalının ölümünü ifade eder. Sözleşmede gösterilen süre içinde sigortalı ölürse sigortacı, sigorta tazminatının kredi borç tutarı kadarını ilgili bankaya, varsa bakiye tutarı ise lehtarlara öder.

Kaza Sonucu Tam ve Daimi Maluliyet

Sözleşmede gösterilen süre veya sözleşmede belirlenmiş şart ve hâller içinde, sigortalının derhal veya kaza tarihinden itibaren iki sene zarfında tam ve daimi surette sakat kalması halinde, sigorta bedelinin Ferdi Kaza Ve Sürekli Sakatlık Ek Teminat Özel Şartları doğrultusunda hak sahibine ödenmesini ifade eder. %60 oranının üzerindeki sakatlık halleri tam sakatlık olarak değerlendirilir. %60 ve altındaki sakatlık halleri işbu teminatın kapsamı dışındadır.

Ek Teminatlar

Deprem, Sel, Yanardağ Püskürmesi, Yer Kayması.

HEMEN BAŞVUR

Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği Sigortacılık Mevzuatı ve Ürün Genel Şartları hakkında bilgi almak için tıklayınız.​