Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Siber Koruma Sigortası

Siber Koruma Sigortası

​Kaza sonucu vefat, sürekli sakatlık, dijital güvenlik, kapka/gasp, telefon ile dolandırılma teminatlarını içeren Ferdi Kaza Sigortası ürünüdür. Siber Koruma Sigortası ile finansal ve kişisel bilgilerinizi güvence altına alabilirsiniz.

Siber Koruma Sigortasının Avantajları Nelerdir?

  • Vefat, sürekli sakatlık vb. risklere karşı kendinizi ve ailenizi güvence altına alır, gelecek kaygılarınızı hafifletebilirsiniz.
  • ATM/kredi kartlarınıza ait şifrelerin dijital ortamlarda ele geçirilmesi nedeniyle uğranacak maddi kayıplar, kimlik ve kişisel şifre hırsızlığı sebebiyle oluşabilecek gelir kaybı zararlarınızı telafi edebilirsiniz.
  • Sigortalılar, bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi cihazlarınd​aki verileri korumak, zararlı yazılımlara engel olmak ve güvenli finansal işlemler yapabilmek için bu tehditlere engel olacak anti-virüs yazılımını 5 farklı cihaz için kullanabileceklerdir.

Siber Koruma Sigortasını Nasıl Yaptırabilirim?

Sigortanızı size en yakın Türkiye Finans şubesinden yaptırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Teminatlar Nelerdir?

Vefat

Poliçe geçerlilik süresi içinde ani, harici ve sigortalının iradesi dışında gerçekleşen bir kaza sonucu sigortalıyı vefat etmesi riskine karşı güvence altına alır.

Sürekli Sakatlık

Poliçe geçerlilik süresi içinde ani, harici ve sigortalının iradesi dışında gerçekleşen bir kaza sonucu sigortalıyı  kaza tarihinden itibaren veya iki sene içerisinde sürekli sakatlığa maruz kalmasına karşı güvence altına alır.

Dijital Güvenlik

ATM/kredi kartlarına ait şifrelerin dijital platformlar üzerinden ele geçirilmesi nedeniyle uğranacak maddi kayıplar; kimlik ve kişisel şifre hırsızlığı sebebiyle oluşabilecek gelir kaybı ve bu doğrultuda zorunlu olarak yapılacak hukuki masraflar, seyahat ve iletişim harcamaları, kaybolan veya çalınan kimlik belgelerinin yeniden çıkartılması ve sanal kimlik hırsızlığına karşı oluşabilecek hasarlara karşı sigortalıyı güvence altına alır.

Kapkaç / Gasp

Sigortalının gasp/kapkaç olayları sonucunda çantasında veya üzerinde bulunan ve bu sigorta ile teminat altına alınan değerlerin çalınması sonucu uğrayacağı zararlara karşı güvence altına alır.

Telefon İle Dolandırılma

Sigortalıya telefonda kendisini bir başkası olarak tanıtan şahısların, sigortalının Banka/Kredi Kartı ve/veya Sanal Bankacılık şifresini öğrenmesi neticesinde sigortalının zorunlu olarak yapacağı hukuki masraflar, seyahat ve iletişim harcamaları ve sigortalının finansal kayıpları gibi zararlara karşı teminat altına alır.  

Siber Koruma Sigortasını Kimler Yaptırabilir?

18 – 70 yaş arasındaki tüm kişiler Siber Koruma Sigortası yaptırabilir.

Siber Koruma Sigortası Poliçesinin Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Poliçeniz başlangıç tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçerlidir.

Antivirüs Kapsamı Nedir? Nasıl Yararlanabilirim?

Sigortalı, bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi cihazlarındaki verileri korumak, zararlı yazılımlara engel olmak ve güvenli finansal işlemler yapabilmek için bu tehditlere engel olacak anti-virüs yazılımını kullanabilecektir. Bu kapsamda talep eden sigortalılara aynı aile içinde PC, MAC, Telefon (İOS, Android) olmak üzere 5 farklı cihazda geçerli olabilecek 1 yıl süre ile Bitdefender Total Security isimli ürüne ait aktivasyon kodlarını ulaştıracaktır.

Antı – Virüs programını, “ http://bitdefender.hdiguvenlik.com “ adresinden poliçe numaranızı yazarak temin edip ilgili programı cihazlarınıza kurabilirsiniz.

Kurulumla ilgili her türlü sorunuzu “ destek@bitdefender.com.tr “ adresine iletebilirsiniz.

Hangi Sigorta Şirketi Aracılığıyla Sunulmaktadır?

Siber Koruma Sigortası, HDI Katılım Sigorta A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır.

Genel Şartlar Nelerdir?

Genel şartlar hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.