Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

Kurumsal Yönetim

​​Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. kurumsal yönetimi; bankanın kanun, yönetmelik, tebliğ ve usullere uygun olarak faaliyetlerini yürütmesi ve yönetmesi olarak tanımlar. Bankamız sürdürülebilirlik adına “Kurumsal Yönetim” anlayışının güçlendirilmesine önem vermektedir.

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.; bir sermaye piyasası aracı olan ilk kira sertifikasını 02.05.2013 tarihinde yurt dışına ihraç ettiği günden bu yana yatırımcılarının kurumsal yönetim konusundaki beklentilerini karşılamak ve Sermaye Piyasası ve Bankacılık mevzuatındaki düzenlemelere uyum sağlamak adına üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmektedir.

Bankamız, bu kapsamda Faaliyet Raporları ve İnternet sitesi vasıtasıyla banka bünyesinde yürütülen kurumsal yönetim uygulamaları konusunda yatırımcılarını bilgilendirmektedir.

Ayrıca yatırımcılarımızın daha iyi bilgilendirilmesi amacıyla 2014 yılı içinde Yatırımcı İlişkileri bölümü bankamız bünyesinde faaliyet göstermeye başlamıştır.

Kurumsal Yönetim Politikamız için tıklayın.

B​u bölümde kullanılan dokümanları inceleyebilmek için bilgisayarınızda Adobe Acrobat Reader programının kurulu olması gerekmektedir. Bilgisayarınıza Adobe Acrobat Reader’ı yüklemek için tıklayın.